Hat zayıflaması nasıl çözülür?

Hocam bu işlerden pek anlamam konu dikkatimi cekince bende kendi snr değerlerine baktım :) ama birşey anlamadım ama ekran görüntüsü aldım sizce benim değerler nasıldır ? İnterneti aldığım firma D-Smart ADSL 16Mb

Hat zayıflama değeri doğruysa ya binanızda FTTB/xDSL var yada saha dolabı ile bina arası 10-20 metre olmalı.

Değer çok güzel. VDSL'de bu hat uçar.

Yalnız CRC hatası çok fazla.

Hat zayıflama değeri doğruysa ya binanızda FTTB/xDSL var yada saha dolabı ile bina arası 10-20 metre olmalı.

Değer çok güzel. VDSL'de bu hat uçar.

Yalnız CRC hatası çok fazla.
Oturduğunuz bina yeni ve fiber internet alt yapısı yok bildiğim kadarıyla hatta şuan kullandığımız adsl hattını bilene zar zor bağlatabildik dediğiniz gibi 20-30metre ilerimizde siteler var daha dolabı onların içinde yada etfarinda olabilir. Bu crc hatası nedir ? Duzeltmem için ne yapmam lazım ?

Şu bağlantıdan bir hız sorgulama yapar mısın ? Komşu daireler dahil.

CRC hatasının çok fazla nedeni olabilir. Genelde kablodan kaynaklı sorunlar ön planda olur. Kabloda ek olması, ek yerlerin paslanması, ankastre bağlantısı yapılırken düzgün yapılmaması vs. çok nedeni olabilir.

İnternet kullanımı ile ilgili sorun yaşamıyorsanız şimdilik böyle kalabilir.

Şu bağlantıdan bir hız sorgulama yapar mısın ? Komşu daireler dahil.

CRC hatasının çok fazla nedeni olabilir. Genelde kablodan kaynaklı sorunlar ön planda olur. Kabloda ek olması, ek yerlerin paslanması, ankastre bağlantısı yapılırken düzgün yapılmaması vs. çok nedeni olabilir.

İnternet kullanımı ile ilgili sorun yaşamıyorsanız şimdilik böyle kalabilir.
İnternet kullanimi ile şuan bir sıkıntım yok arada sırada kopmalar yaşıyorum biraz zaman geçtikten sonra düzeliyor.veridiginiz siteden kontrol ettiğimde apartmanda 18 daire var hepsinde 77 mpbs gösteriyor

Hocam hayırlı olsun, bölgenizde VDSL var. Çoğu kişi fiberden saymaz ama FTTC diye geçtiği için bir fiber modülasyonudur.

Hangi firmadan hizmet alıyorsunuz bilmiyorum ama taahhüdünüz yok ise bütçenizin el verdiği en hızlı pakete geçmenizi öneririm. Ciddi anlamda fark edecektir.

Hocam hayırlı olsun, bölgenizde VDSL var. Çoğu kişi fiberden saymaz ama FTTC diye geçtiği için bir fiber modülasyonudur.

Hangi firmadan hizmet alıyorsunuz bilmiyorum ama taahhüdünüz yok ise bütçenizin el verdiği en hızlı pakete geçmenizi öneririm. Ciddi anlamda fark edecektir.
Öncelikle verdiğiniz tüm cevaplar için çok teşekkür ederim 👍 şuan interneti dsmart'dan alıyorum ve yaklaşık 1sene taahhüdüm var bitince değiştirmeyi düşünüyorum artık :)

Bende mail atsam SNR margini düşürsem sıkıntı olur mu hat ADSL2.

Dosya Ekleri

• bu yıl.png
    bu yıl.png
    6,5 KB · Görüntüleme: 83
  • bu yıl.png
    bu yıl.png
    6,5 KB · Görüntüleme: 80
Merhaba benim hay değerlerim nasıl Max kaç hız alabilirim hat zayıflamam yüksekmiş ama iç tesisatı yeni değiştirdim bugün. Santral mesafem 325 metre gösteriyor internette.

1660731729249.png

Yeni konular

Geri
Yukarı