Hatalı Montaj Sonucu RAM'in Bozulması

Batuhan.D..

Hectopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522256019
Sanırım sorunumu başka kimse yaşamamış. PC'mi temizlemeye karar vermiştim. Genel olarak iç temizliği yapmıştım ancak işlemci fanında çok fazla toz biriktiğini fark ettim ve onu da temizlemek istedim. İşlemci fanını sökemiyordum ve zorlamaya karar verince bir anda fana yapışmış işlemci yerinden çıkmıştı. çekip çıkartmaya çalışsam da olmadı. Ardından işlemciyi (yapışmış vaziyette iken) yerine takmaya çalıştım. ancak bir aptallık yapmıştım... işlemci kilidini gevşetmeden takmaya çalıştım. O an içimden: ''Zaten kilitliyken çıkmıştı bari böyle takim...'' demek geçti ve öyle taktım. Start yaptığımda hiç bir şey gelmiyordu. RAM'e dokunduğumda ise çok fazla ısındığını fark ettim ve hemen shutdown yaptım. Neyse... İşlemciyi yerine oturtmuştum. Ardından arkadaşımın RAM'ini getirip taktık ve PC açılmıştı. Ancak kendi RAM'imi taktığımda PC açılmıyor. Ne yapabilirim? RAM'i tamir etmek mümkün müdür? Evet aptallık yaptım ama daha önceden böyle bir sorunla karşılaşmadığım için tecrübesizdim. İyi forumlar. Yardımınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı