Hatasız, Hızlı, Güvenilir DNS Önerisi

En hızlı test sonucu Yandex DNS'de aldım. 8 Mbps paketimde 7.2 Mbps hız ve 1 ping aldım. Google'de ise 6.85 Mbps hız aldım en fazla. Türk Telekom DNS'de 6.75 - 6.90 Mbps arası hız aldım. Tercih senin benim burada Yandex DNS işe yaradı. İndirme hızı da 1.200 Megabit hızla indiriyorum Yandex DNS ile. Yani 950 - 1.200 arası indiriyorum dosyaları.

Dediğin sitede hangi DNS kullandığımı göstermedi nasıl olacak,biraz açsana?
İlki spoofability testi... Sızma testi ağına ne kadar sızılabildiğini test ediyor, diğeride dns sunucusu tespitini yapıyor farklı gözükürse durum kötü. 208.67.222.222,208.67.220.220 ayarla en hızlı 2. seçenek. Türk Telekom dns zehirlenmesi ile sizi kayıt altına almış diyorlardı.

@18401 Bu testleri nasıl yapacağız verdiğin linkten ve çıkan sonucun iyi mi kötü mü olduğunu nerden bileceğiz?

DNS zehirlemesi mi? Nedir bu kayıt altına alması falan vs?
Şuan Google DNS kullanıyorum. İnternet'ten alışveriş vs. yaparken sıkıntı olur mu?
@Murat5038 @THE_MILLER

Son düzenleyen: Moderatör:
Riskli olabilir normalde hackerlar yapar. Senin durumunda Türk Telekom yapıyor.
Yani şimdi benim DNS zehirli mi? TTNET kullanıyorum.

Antivirüs kullan kişiler rahat. Kullanmayanlar düşünsün.
Haklısınız hocam, soruyu da cevaplarsanız sevinirim.
DNS zehirlemesi nedir? Neden olur? Nedir bu kayıt altına alması falan vs?
Şuan Google DNS kullanıyorum. İnternet'ten alışveriş vs. yaparken sıkıntı olur mu?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı