Hava durumu widgeti nasıl kapatılır?

hedefpilotaj

Centipat
Daha fazla  
Telefonumda ilk kurulumu yaparken hava durumu widgetinin 15 dakikada bir arka planda otomatik olarak yenilenmesine izin vermiştim ancak bunun hatrı sayılır pil tükettiğini gözlemledim. Bunu nasıl kapatabilirim? Hiçbir yerde böyle bir ayar bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Widget'i kaldımak işinize yarayabilir herhalde daha önce böyle bir şey duymamıştım. İnternette de böyle bir şey göremedim. Bu makaleye bakabilirsiniz ama, iPhone’da hava durumu bildirimlerini yönetme
Maalesef bu rehberde aradığım şey yok hocam yine de teşekkürler.

Ben de aynı şeyi yaşadım. Widget'i kaldırmaktan başka çözüm bulamadım. Kaldırdığımdan beri her şey daha güzel.
Hocam çözümünü buldum. Ayarlardan hava durumuna giriyorsunuz konum izni kısmından "bir dahaki sefere yada paylaştığımda sor" seçeneğine tıklayıp ana ekrana widgeti ekleyip widgete tıklayıp geri çıktığınızda izni yeniden soruyor.

Son düzenleme:
Hocam çözümünü buldum. Ayarlardan hava durumuna giriyorsunuz konum izni kısmından "bir dahaki sefere yada paylaştığımda sor" seçeneğine tıklayıp ana ekrana widgeti ekleyip widgete tıklayıp geri çıktığınızda izni yeniden soruyor.
Benim konum iznim olmamasına rağmen bunu yapıyordu. Yani arkada çok çalışıp pil yemeye devam ediyordu. Önceden bir sorun yoktu, güncelleme vs. yapmamama rağmen böyle oldu. Ben de çareyi silmekte buldum. Ne yaptıysam yaramadı. :(

Yeni konular

Geri
Yukarı