Hava Harp Okulu'na nasıl gidilir?

Meraklı Bilge

Centipat
Daha fazla  
Lise 2'yim şu an. Liseyi bitirmek zorunlumu Hava Harp Okulu için. Eğer zorunlu değilse şu an ne yapmam gerekir meslek seçenekleri neler?

Zorunlu. Liseden mezun olunca TYT, AYT ve MSÜ sınavına gireceksin ve sayısal türünden yüksek bir puan alman lazım, taban puanlarına internetten bakabilirsin. Yazılı sınavları geçtikten sonra sağlık testini, ardından sözlü ve fiziki mülakatları da geçmen lazım. Daha sonrasında yedekte kalmazsan intibak eğitimi ardından okula giriş süreci başlıyor.

Daha detaylı bilgiyi internetten bulabilirsin sağlık şartları vb.

Zorunlu. Liseden mezun olunca TYT, AYT ve MSÜ sınavına gireceksin ve sayısal türünden yüksek bir puan alman lazım, taban puanlarına internetten bakabilirsin. Yazılı sınavları geçtikten sonra sağlık testini, ardından sözlü ve fiziki mülakatları da geçmen lazım. Daha sonrasında yedekte kalmazsan intibak eğitimi ardından okula giriş süreci başlıyor.

Bana sayısal gerekmiyor demişti bir tanıdığım. Hatta liseye gerek yok direk harp okuluna yazıl oradan geçersin dedi. Yanlış bilgi vermiş demek ki. Sayısalım berbat gerçekten. Puanına falan nereden bakabilirim?

1681564980245.png

Unutma okulda da herhangi bir disiplin cezanın olmaması gerekli.

Eşit ağırlık türünden girilmiyor mu benim baktığıma göre eşit ağırlıktan da giriliyor

Eşit ağırlık türünden girilmiyor mu benim baktığıma göre eşit ağırlıktan da giriliyor

Yeni konular

Geri
Yukarı