Hava soğutucu RAM slotunu ve PCIE yuvasını kapatıyor?

monifoniks

Hectopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Asus Prime Z690M-Plus D4 Intel anakartım var soğutucu olarak COOLER MASTER HYPER 212 kullanıyorum 2 fanlı bir soğutucu fakat soğutucunun büyüklüğü sebebiyle ilk RAM slotunu ve PCI-e 5.0 yuvasını kapatıyor bu yüzden ekran kartını PCI-e 4.0 yuvasında kullanıyorum. Bu iki yuvayı da kullanmak istiyorum fakat aklıma sıvı soğutma kullanmaktan başka çare gelmiyor. Kullandığım hava soğutucudan gayet memnumun aslında kullanmaya devam etmek istiyorum ama aklıma başka çözüm gelmiyor ne yapabilirim?

Mümkünse bir resim atabilir misiniz buraya acaba ? Ram slotunu kapatan soğutucuya çok denk geldim ama ekran kartı slotunu kapatanı ilk defa duyuyorum. Cidden talihsiz bir olaymış.
Şu an bilgisayar yanında değilim eve geçince atabilirim ama ram slotunun fotoğrafı mevcut.
RAM için öndeki fanı sökebilirsin. PCI için soğutucuyu değiştirmekten başka bir şey yapılamaz muhtemelen.
Görüntü ve performans açısından kayıp yaşamak istemiyorum.

Dosya Ekleri

• photo_2023-10-17_15-01-14.jpg
    photo_2023-10-17_15-01-14.jpg
    137 KB · Görüntüleme: 18
Şu an bilgisayar yanında değilim eve geçince atabilirim ama RAM slotunun fotoğrafı mevcut.

Görüntü ve performans açısından kayıp yaşamak istemiyorum.

Yani RAM yükseltmesi yapmayı düşünmüyorsanız bu şekilde kullanabilirsiniz fakat yükseltme vs yapmak istediğinizde ilk yapacağınız iş sıvı soğutucu almak olacaktır.

Geri
Yukarı