Hava Temizleyicisi Önerisi

Anwisdom

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Polen, toz gibi şeylere alerjim var onun için odama hava temizleyicisi almak istiyorum. Odam küçük sayılabilecek düzeyde yani okadar büyük alanlara etki etmesine gerek yok. Filtre mevzusunu tam çözemedim hepsinde mi filtre var bilmiyorum ama beni ileride filtre masrafına sokmayacak bir şey istiyorum. F/P bir ürün arıyorum. Bütçem yok ama çok uçuk kaçık birşeyi boşu boşuna almak istemiyorum.

Hepsi hepa filtre sistemiyle çalışır. Hepa filtrenin de yıkanmaması, dönemsel değiştirilmesi gerekir. Islanan hepa filtre, kim ne derse desin, işlevini yitirir. 15 yıldır işim nedeniyle elim ayağım hepa filtreler.
Böyle bir sistem kullanmayı düşünüyorsanız hepa filtresi en yaygın ve ucuz olan ya da yeniden elle yapılabilen (sarılabilen, katlanabilen) bir model bulmalısınız.

Yakın zamanda bende alacağım. Oda ölçüne göre bakabilirsin, Xiaomi Mi Air Purifier tavsiye ederim. Aynı alanda dyson markasına ait temizleyicide var fakat bana gereksiz pahalı ve yetersiz gibi geliyor. Bu nokta da xioami markasını öneririm.

Filtre konusuna gelince filtrenin olmadığı hiç bir cihaz alerjik duruma çözüm üretmez hocam. Filtre temizliği ve zamanla değişimi yapacağını bilmen lazım.

Hepsi hepa filtre sistemiyle çalışır. Hepa filtrenin de yıkanmaması, dönemsel değiştirilmesi gerekir. Islanan hepa filtre, kim ne derse desin, işlevini yitirir. 15 yıldır işim nedeniyle elim ayağım hepa filtreler.
Böyle bir sistem kullanmayı düşünüyorsanız hepa filtresi en yaygın ve ucuz olan ya da yeniden elle yapılabilen (sarılabilen, katlanabilen) bir model bulmalısınız.
Önerebileceğiniz bir model var mıdır?

Önerebileceğiniz bir model var mıdır?
Maalesef önerebileceğim bir model yok. Hepa filtresi en yaygın olan (gerekirse Çin'den sipariş edilebilen) ya da dediğim gibi, katlanarak oluşturulabilen modellere bakmanızı öneririm. Birkaç nesilde aynı hepa filtreyi kullanmış modeller tercih sebebiniz olmalı.

Geri
Yukarı