Hayali Sistem Toplama Konusu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mamix34

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Takı Modelleme ve Tasarımı
Yahu ben bu forumu anlamıyorum. İnsanlar sistem önerisi istiyorlar fakat öneriden başka her şey söyleniyor yorumlarda. Arkadaşın toplayacağı sistem hayali olabilir, gerçek olabilir. Şimdi alacak olabilir, sonra alacak olabilir veyahutta hiç almayacak olabilir. Nedir bu para kanıtı istemeler falan? Burası yardımlaşma yeri değil mi? Madem ki insanların toplamak istediği sistemlere inanmıyorsunuz o zaman hiç yorum atmayın böylece ne siz yorulursunuz ne de insanların moralini bozarsınız. Adam oraya ses kartı koymuş fakat başka bir arkadaşın yazdığı sistemde ses kartı falan yok. Karışmayın her şeye arkadaşlar. İnsanlar iddaadan para kazanmış olabilir, zengindir her yıl pc toplayabilecek durumu vardır en iyi sistemi toplamak istiyor olabilir, banka soymuş olabilir, öğrencidir yazın alacağı sistem için öneriler istiyor olabilir, ağır iş yapıyordur bir yandan da üst düzey oyun oynamak istediği için pahalı işlemci istiyor olabilir vs vs. Bırakın, insanlar hayali sistem önerisi istesinler. Belki adam öyle öyle bu işler konusunda bilgi sahibi olacak? Elinize mi yapışır yani öneri yapmak? Fatura istemek nedir ya? Size ne adamın parasından? Kanıtlamak zorunda değil. Kaldı ki, durumu iyi olmayan bir insan da bu foruma girip pekala 2000 TL'ye hayali sistem önerisi istiyor olabilir. Fakat onlarda hiç kanıt istediğinizi göremedim.
Sözün özü şudur ki; paranoya yapmanın lüzumu yok. İstediğiniz kişiye istediğiniz sistemi toplama da ve öneriler yapmakta özgürsünüz. Fakat insanların hevesini kırmaya hakkınız yok.

Bende bir sistem önerisi isteyecektim. Demek ki alacağım tepki buymuş. :) Benim isteyeceğim sistem öneriside biraz uçuk. He gelelim para konusuna. Şunu anlayamadım. Arkadaşlar burası forum ve bilgi paylaşım yeri değil mi? İnsanların teorik ve görünürde paylaştığı ve bilgisi kadar yükselip saygı duyulduğu bir ortam olması gerek.

Ama bazı arkadaşların bilinç altında başka şeyler yattığıda belli.:technopat: Merak eden olursa, diğer söylüyorum ben aldığım pc'den memnunum. Yanlızca ileride (2014 sonuna kadar) bir pc toplayacağım. Grafik takı tasarım programı kullanıyorum. E oyunda olacak vs.

Evet önerinizi istiyorum. Daha çok İntel i7 4960x işlemci üzerinde duruyorum. Bu işlemciye uygun bir anakart ve (16 yada 32 gb)bellek önerisi istiyorum. Grafik kartını kendim seçeceğim. Şimdi onuda 512 bit olacak desem. Arkadaşlar o para cebinde kalsın diyenler çıkabilir. Ama benim işimle alakalı bir parça kullanmam gerek. Sonuç olarak bu sisteme güzel bir soğutucu istiyorum. İçi buzdolabı gibi olsun :cool:. Birde sağlam bir POWER. Sabit disk olarakta Samsung 1tb SSD almayı düşünüyorum. Şimdi bana öyle bir cevap yazın ki toplamak istediğim şey kafamda belirginleşsin. Kısa ve öz.:p Şimdiden TEŞEKKÜR EDERİM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Para kolay harcanır, zor kazanır... İnsanlar tüketim çılgınlığı içerisinde bir bakarsınız 36 taksitle İphone 5s telefonu vardır yanda karnını doyurmaya çalışıyor. Bu benim fikrim ziyan, resmen paranızı çöpe atıyorsunuz. 10.000 TL bilgisayar aldın. 2 yıl geçti. Yine 10.000 TL'lik bilgisayar mı alacaksınız ? Geleceğini düşün... Ya da harca... (Zengin iseniz.) Ama şunu bil Para elinden su gibi akıp gider. Sen belki onu idaadan kazanmışsındır, harca, harca bitirirsin. Çocuğunu düşün, geleceğini.....

Arkadaşlar; sitede 1 aydan uzun süre sonra alınacak sistem konusu açmanın yasak olması, tamamen sizin için düşünülmüş bir uygulamadır. Her an büyüyen ve gelişen teknoloji dünyası içinde, bir ay sonra satın alacağınız sistemi bu günden toplamak büyük bir hata olur. Çünkü piyasa içerisinde fiyatlar ve ürünlerin, yeni çıkan ürünler sonucu, fiyatlarının ve performanslarının değişmesi söz konusudur.

Kendinin ve değerli arkadaşlarımın zamanını daha fazla tüketmemen için konuyu kapatıyorum.

Güncel sistem tavsiyeleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı