Hayalimdeki dizüstü PC: MSI GE60 2OE-048XTR

Herkes tuzundan bahsetmiş, hiç donanımsal olarak yorum yapan olmamış... bir şey söylendiğinde de kızarlar (!)

Herneyse ben biraz tekniksel özelliklerine yorum yapayım;

Cihaz her zamanki gibi MSI kalitesiyle geliyor. Metro Last Light, Company of Heroes 2, Far Cry 3 ve benzeri oyunları Ultrada açamayacak olsa da Yüksek ayarlarda rahatlıkla oynatabilecek ve 1.sınıf bir ekran kartı olan GeForce GTX 765M barındırıyor cihazımız bünyesinde ki bir dizüstü bilgisayar için gayet iyi değerler. MSI'a özel Cooler Boost 2 teknolojisi soğutma işini çok kolaylaştıracak gibi gözüksede bir dizüstüne çok güvenmiyorum, MSI olsa bile. Ethernet kartı olarak Killer E2200 kullanılmış, böylece bilgisayarınızdaki trafiği rahatlıkla gözlemleyebilir ve oyunlardaki gecikmeleri azaltabilirsiniz. Cihazımız ses sistemi olarak ise yine MSI'a özel olan Audio boost tasarımı ile geliyor (en azından msi'ın sitesinde yazdığına göre msi'a özel). Hafıza kapasitesi olarak en fazla 16GB DDR3 ve 1600mhz destekleyen cihazımız bu konudada gayet yeterli bir performans sergilemiş. İşlemci olarak ise 4. jenerasyonu seçen MSI 4. jenerasyonun orta seviye bir işlemcisi olan i7-4700MQ işlemcisini kullanmış. (düşündüğüm kadarıyla 4. jenerasyonda saat hızı dışında hiçbir fark yok, en azından cache ve çekirdek sayısı farkı göremedim dizüstü işlemcilerinde).
(Kaynak)

Mini-incelemenin sonuna gelmiş bulunmaktayım, sisteminiz hayırlı olsun recep abi :p

- - - Güncellendi - - -
Amerika'dan getirtin Recep Bey :) 1900 dolara GTX 780M'li GT70, 1400 dolara da GTX 770M'li GT70 satılıyormuş Amazon'da. Bugün bir arkadaş sormuştu forumda :)
Amazondan alınan elektronik ürünlerde kargo sonrası 30 gün dışında Garanti olmuyor, birde Amazonun stokları çok sıkıntılı, çoğu ürünün Amerika dışına satışı yok. Toplayacağım sistem parçalarını ilk başta oradan bakıyordum da şimdi biraz fiyat farkıyla ebay.de'den bakıyorum, almanyada bir tanıdığım var yardımcı olacak :)

3200 TL Biraz fazla sanki beklemedeyiz :)

Alacağında bana da haber verirsen sevinirim ben de bekliyorum almak için biliyorsun.:)

Güzel seçim ancak tabii ki siz daha iyilerine layıksınız diye düşünüyorum. MSI GX70 3BE-042TR ile arasında düşünürsek mesela ? Aynı fiyata AMD almış oluyorsunuz, artıları eksileri neler olur sizlere göre ?

Arkadaşlar ve Recep Abi, ben de bu pc nin 17'' ekranlı olanıyla GX70 arasında kaldım. Bu ikisinden hangisi OYUNLAR'DA daha iyi performans verir. Zaten render yapmayacağım için performansı da beni etkilemez.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı