Hayalinizdeki bilgisayar nedir?

Bir Matebook D15 kullanıcısı olarak şöyle bir dizüstü bilgisayar hayal ediyorum:
İçinde Ryzen 7 7700U 24 çekirdekli ve 48 izlekli APU olacak.
Gömülü ekran kartı Vega 42 olacak ve RTX 3080 Ti performansı verecek ve ayrıca Işın İzleme özelliği de olacak.
Ekran 18 inç genişliğinde olacak ve 384 Hertz yenileme hızına sahip olacak.
5200 Mhz'lik 64 GB CL6 DDR5 RAM'a sahip olacak.
16 TB'lik M2 SSD'si olacak. O kadar hızlı açılacak ki ben kapağa elimi götürür götürmez açılacak Windows.
Özel alaşımlı bir kasası olacak. Hem kasa hem de parçalar üst düzey mimariyle, ısınmayacak şekilde dizayn edilecek ve özel havalandırma sistemine sahip olacak. Ya bu bilgisayar hafif olacak ya, yoksa ne anlamı var?
72 saat gidebilecek bir bataryası olacak. Takınca da 1,5 saatte dolacak bataryası.
Evet, her ne kadar çok çok uçuk bir sistem olsa da imkansız değil bana göre. 20 sene öncesinin bilgisayar teknolojisiyle bugünkü teknolojiyi kıyasladığımızda aradaki inanılmaz uçurumu görüyoruz. Bundan belki 20-25 sene sonra bu tip ürünleri görmemiz mümkün olabilir. Saydığım özelliklerin büyük kısmı önümüzdeki 10 sene içinde masaüstü bilgisayarlarda yakalanabilecek durumda ama ya dizüstüler?

"Biz de hayal ederek mutlu oluyoruz. Kaf Dağı'nın arkasını hayal ediyoruz çünkü önünü zaten görüyoruz."
Gerçekten bu bilgisayara sahip olsaydım ne yapardım diye düşündüm de. Herhalde PAYDAY 2 oynardım. İnşallah optimizasyon sıkıntılarını çözüp adam akıllı DLC eklerler o zamana kadar.

Son olarak:

Dosya Ekleri

• 5x53385cmkb7.png
    5x53385cmkb7.png
    217,2 KB · Görüntüleme: 25
Threadripper işlemci alıp ne yapacağız ki? O mantıkla hareket ettiğimizde aşağıdaki sistem olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam ben HOI4'e aşık bir insanım ve oyunun optimizasyonu resmen yok güçlü işlemci.

Hoca siz monitör değil TV alıyorsunuz.

Öyle bir hevesim yok. 1080P ultra oyunları 60 FPS rahat rahat oynayacağım sistem istiyordum aldım. Ancak oynamaya vakit yok nasıl bir şansızlık. 1 oyun bile bitiremedim. Durumum iyi olursa ilerde tamamen sıvı soğutmalı sistem düşünebilirim.

Öyle bir hevesim yok. 1080P ultra oyunları 60 FPS rahat rahat oynayacağım sistem istiyordum aldım. Ancak oynamaya vakit yok nasıl bir şansızlık. 1 oyun bile bitiremedim. Durumum iyi olursa ilerde tamamen sıvı soğutmalı sistem düşünebilirim.
Hocam aslında bu hayal değil "abartılı hayal" yoksa bana 1650 bile yeter şimdiki bilgisayarımın 50 katı olur.

Geri
Yukarı