Hayalleriniz ne, hayatlarınız nasıl?

Xj9

Centipat
Hayal:

Ben Birleşik Devletler'de standart(küçük-orta) düzeyde bahçeli bir evde veya orta büyüklükte bir karavanda yaşamak, düzgün bir işimin ve ilişkimin olmasını isterdim. Öyle lüks bir arabaya da ihtiyacım yok, 2009-2011 model arası sedan bir arabamın olması yeterli olurdu, zaten 2. elde 4-10K arası fiyatları var. Bahçe işleriyle uğraşmak, köpeğimi gezdirmek, Noel'de evi süslemek, sevgilim ve dostlarımla güzel vakit geçirip eğlenmek, ucuza içki içebilmek, koleksiyon yapmak, etkinliklere ve fandomlara katılmak, para biriktirip yeni kültürler tanımak için yurt dışını gezmek, o kültürlerin tarihini geze geze öğrenmek isterdim.

Hayat:

Yüksek katlı bir toki binasında, gün geçtikçe fakirleşen bir ülkede yaşıyor, okul dışında evden dışarı adım atmıyorum. Ufak tefek entelektüel sayılacak hobilerim var onlarda sarmıyor, hobiye zaten para gerekiyor.

Son düzenleme:
Hayalinize bu denli bağlı kalmayın. Ben hayalimi gerçekleştirdim, keşke gerçekleştirmeseydim. Soruya istinaden hayalim, uzak bir yerlerden dahi olsa onu bir kere görebilmek. Hayat, şarkı dinlerken hayal etmek.

Hayalim: Minecraft'ta 40 FPS ve üstü Shader açıp oynayabilmek ve düzgün bir sisteme sahip olmak. Sabah okul için uykusuz uykusuz kalkmamak, okula düzgünce gidip ahlaklı ve düzgün kafa dengi arkadaşlarımla vakit geçirmek, düzgün öğretmenler ile ders işlemek.

Gerçekler: Milattan önce çağlardan kalma sistem ile yaşam mücadelesi vermeye çalışmak, Çoğunluğu ahlaksız ve sapıklarla dolu sınıfta tek başına sıkılmak, bağırıp çağıran öğretmenler ile bir şeyler öğrenmeye çalışmak, ardından uykusuz şekilde eve yorgun yorgun dönmek ve huzursuz ortam.

Değerli kardeşlerim, 👆🏼

Sizlerde yüksek oranda umutsuzluk görüyorum. Bu durum bir hayli beni üzdü. 🥀
Zira, sıkıntı çekmeden rahatlık asla olmaz. 👆🏼

Sizin yaşlarınızdayken ben de karamsardım. Lakin bu kadar değil. Günümüz çağında bunu biraz gözüken sahte sosyal medya hayatlarına bağlıyorum. Kendinizi çok kaptırmayın.

Geleceğiniz için çaba gösterin ki Allah mükafatını versin. Oturup; öldük, bittik, battık, ne hayali vb. söylemler sizi yerinizde saydırmakla kalmayıp, geriye götürür. Ben beceriksiz beyhude bireyim diyorsanız o sizin bileceğiniz iştir. 🙏🏼

Herkesin hayali para, pul, şöhret olmuş. Kimse kendini kimseye muhtaç olmadan sağlıklı, huzurlu, iyi bir aile ile birlikte kendini bilgili ve geliştirmiş olarak hayal etmiyor. Kapital kölelere dönüşmeyelim kardeşlerim. 👆🏼

Hepinizi selamlıyor, hayırlı cumalar dilerim.
Saygılarımla. 🌹🙌

Ben kapitalistim ama hayalim kapitalizme kölelik yapmak değil, tersine hayalim kapital sistemin nimetlerinden yararlanabilen, beni mutlu edecek bir sistemin ve ülkenin vatandaşı olmak. Kapitalizmi en derinden hisseden insanlar yoksul ve fakirleşen ülkelerin insanlarıdır, asıl kölelik bu ülkelerde yaşanır. Ayrıca yurt dışına çıkmak şu an için bir hayal, en kötü ev en kötü araba için yıllarca sisteme kölelik etmek dışında başka hiçbir şey yapmayacağız, gençliğimiz boşa gidecek.

Geri
Yukarı