Hayat matrix gibi

LEGEND.35

Hectopat
Yer
İzmir
Hayat matrix gibi yarın sabah kalkıyorsun durağa gidiyorsun orada senin gibi bir sürü insan bir nevi NPC bekliyor. Servis geliyor ise veya okula gidiyorsun aynı şekil oradaki insanlarla 8 saatin geçiyor sonra eve uyu tuvalet yemek kısaca her şey, bu dünya da yalan. Hepimiz aslında köleyiz ve yönetiliyoruz her şey bir yalan aslında 70-80 sene sonra toz olup gideceğiz coğu kisi.
Her şey çok garip ve düşündürücü aslında tek soru neden?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayat matrix gibi yarın sabah kalkıyorsun durağa gidiyorsun orada senin gibi bir sürü insan bir nevi NPC bekliyor. Servis geliyor ise veya okula gidiyorsun aynı şekil oradaki insanlarla 8 saatin geçiyor sonra eve uyu tuvalet yemek kısaca her şey, bu dünya da yalan. Hepimiz aslında köleyiz ve yönetiliyoruz her şey bir yalan aslında 70-80 sene sonra toz olup gideceğiz coğu kisi.
Her şey çok garip ve düşündürücü aslında tek soru neden?

Evet bu evrende bir bug bulsam keşke. Fizik Bug'ı falan. Veya eden bu hayat var? Bu hayat olmasa, ne olurdu? Hiçbir şey. Hiçbir şey başlamamış hayat olmayacaktı. Aklımda deli sorular.

Bu düşünce yıllar önce Matrix'i ilk izlediğimde aklıma gelmişti ve bir süre sonra kafamı o kadar çok meşgul etmişti ki rahat düşünemiyordum. En son dedim ki:"Sen şuan Matrix evrenindeysen bile haberin yok. Tadını çıkarmaya bak".

Vallahi ne diyeyim? Bugünde 3-4 sefer birçok kez tesadüflerle karşılaştım. Simülasyon olduğunu düşünmüyor da değilim.

Deli oldum neredeyse artık her gün aynı ve kafamın içinde çok şeyler dönüyor.

Bir köşeye bakıp düşün. Bu hayat olmasaydı, hiçbir şey olmasaydı, tamamen dinime göre tanrım Hz. Adem'i yaratmasaydı başka hiçbir canlıyı da yaratmasaydı. Tamamen karanlık. Hiçbir şey yok. Çok garip değil mi? Sadece içimi boşaltıyorum o kadar :)

Deli oldum neredeyse artık her gün aynı ve kafamın içinde çok şeyler dönüyor.

Kendinize bir hobi edinin ya da kendinize bir şeyler katın, ne bileyim yazılım falan öğrenin bana aşırı asosyal biri gibi geldiniz bende matrix gibi hatta Free guy gibi hissediyorum ama bunun asosyallikten olduğunu biliyorum.

Bir köşeye bakıp düşün. Bu hayat olmasaydı, hiçbir şey olmasaydı, tamamen dinime göre tanrım Hz. Adem'i yaratmasaydı başka hiçbir canlıyı da yaratmasaydı. Tamamen karanlık. Hiçbir şey yok. Çok garip değil mi? Sadece içimi boşaltıyorum o kadar :)
Allaha şükür inanıyorum Müslümanim ama her günün aynı olması bu sistemin içinde yaşayıp ölmem her gün okula git eve gel insanların yaptığı sistemin kölesi olmak bütün her şey bazen çok garip geliyor bazen değil her zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı