Hayat nasıl gidiyor?

Acer Fedaisi

Picopat
Selam dostlar, hayatınız nasıl gidiyor bu aralar? Bana soracak olursanız 2 senedir gitmiyor en son 2 sene önce bu zamanlar mutluydum. Şimdi her gün kendimi içten içte mahvediyorum sınavım var hedeflerim var ama kaygı aile derken bir de geçmiş tamamen kafamdan vuruyor. Sizlerin nasıl?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam dostlar, hayatınız nasıl gidiyor bu aralar? Bana soracak olursanız 2 senedir gitmiyor en son 2 sene önce bu zamanlar mutluydum. Şimdi her gün kendimi içten içte mahvediyorum sınavım var hedeflerim var ama kaygı aile derken bir de geçmiş tamamen kafamdan vuruyor. Sizlerin nasıl?
Kötü hacı ama Allaha şükür daha da kötüsü var.

Hayat son iki senedir farklı gidiyor gibi.
Son 2 senedir insanların kültürleri ve yapısı iyice değişti diye düşünüyorum. Nerede arkadaşım varsa hepsi başka bir hâle geldi tanınmaz hâle geldiler. Sadece benim çevremin böyle tiplerle dolu olduğunu sanmıyorum. Herkes ayrı bir kafa da olmuş, kimisi afedersiniz gittiği tuvalete kadar hikaye atıp paylaşıyor.
Zaten Türkiye'deki ekonomik ve siyasi şartlardan da hayattan memnun olmanın imkânı yok maalesef. İnsanlar 16-17 yaşında kültürleri öğrenip yurt dışına çıkıp tarih/bilim/ilim vb. öğrenirken biz yerimizde sayıyoruz. Aradan belki de %1 gibi bir kesim bunu yapabiliyor.
Umarım önümüzdeki senelerde bunların hepsinin düzeldiğini görebiliriz İnşallah.

Son düzenleme:
4 sene öncesine kadar mükemmeldi, 2 sene öncesine kadar iyi idi. 2 senedir ne iyi ne kötü. YKS sonuçları açıklandıktan sonra biraz şoke olmuş hissediyorum bir yandan da açıkta kalmadığım için mutluyum. Karışık çerez modunda yaşıyorum hayatı.

Hayat son iki senedir farklı gidiyor gibi.
Son 2 senedir insanların kültürleri ve yapısı iyice değişti diye düşünüyorum. Nerede arkadaşım varsa hepsi başka bir hâle geldi tanınmaz hâle geldiler. Sadece benim çevremin böyle tiplerle dolu olduğunu sanmıyorum. Herkes ayrı bir kafa da olmuş, kimisi afedersiniz gittiği tuvalete kadar hikaye atıp paylaşıyor.
Zaten Türkiye'deki ekonomik ve siyasi şartlardan da hayattan memnun olmanın imkânı yok maalesef. İnsanlar 16-17 yaşında kültürleri öğrenip yurt dışına çıkıp tarih/bilim/ilim vb. öğrenirken biz yerimizde sayıyoruz. Aradan belki de %1 gibi bir kesim bunu yapabiliyor.
Umarım önümüzdeki senelerde bunların hepsinin düzeldiğini görebiliriz inşallah.
Hocam gerçekten 2 senede neler oldu anlamıyorum bende. 2021 yılında çevrem her şey çok iyiydi şimdi herkes dediginiz gibi başka birine dönüştü biz mi yerimizde sayiyoruz anlamadim suan ne sosyal medya tad veriyor nede dışarısı cok kötü olduk.

Eski çocukluk arkadaşlarıyla bile görüşmüyorum artık. Herkes başka şehirlere dağıldı ve başka arkadaşları tercih ettiler, bazen eski günleri özlüyor insan ama yapacak bir şey yok. Belli bir yaştan sonra herkes kendi yoluna devam ediyor.

4 sene öncesine kadar mükemmeldi, 2 sene öncesine kadar iyi idi. 2 senedir ne iyi ne kötü. YKS sonuçları açıklandıktan sonra biraz şoke olmuş hissediyorum bir yandan da açıkta kalmadığım için mutluyum. Karışık çerez modunda yaşıyorum hayatı.
Hayırlı olsun kanka bende seneye gireceğim tek umudum o sınav oldu artık şehrimi hayatımı finansal gücümü fiziğimi kültürümü becerilerimi her şeyi değiştirmek istiyorum artık.

Eski çocukluk arkadaşlarıyla bile görüşmüyorum artık. Herkes başka şehirlere dağıldı ve başka arkadaşları tercih ettiler, bazen eski günleri özlüyor insan ama yapacak bir şey yok. Belli bir yaştan sonra herkes kendi yoluna devam ediyor.
Evet eskileri bende özlüyorum ama geçmişe takılmaktan bıktım diyebilirim böyle böyle seneler uçup gidiyor.

Hocam gerçekten 2 senede neler oldu anlamıyorum bende. 2021 yılında çevrem her şey çok iyiydi şimdi herkes dediginiz gibi başka birine dönüştü biz mi yerimizde sayiyoruz anlamadim suan ne sosyal medya tad veriyor nede dışarısı cok kötü olduk.
Şahsen kimsenin zevkine karışmıyorum fakat herkes menfaat peşinde olduğundan insanlardan soğuyorum. İnsanın arkadaşlarından/dostlarından soğuması insanı yalnızlaştırıyor. Fakat ben hala eskisi gibi olduğumu düşündüğümden, içimin rahat olduğunu ve yalnızlığın sıkıntı olmadığını veya kendi düşüncelerimde biri bulamamaktan rahatsız değilim. Çünkü bunun için yapabileceğim birşey yok. Dediğim gibi gittiği tuvalete kadar paylaşım yapan insanlar var. Artık baktığımda bunu abim/ablalarım dediğim 30+ yaşlarındaki kişilerde görmeye başladım. Cidden iş kötü raddeye gidiyor. Zaten sosyal medya başlı başına bir saçmalık haline geldi. Biri gittiği yeri hava atmak için gösteriyor diğeri ise ona nispet yapmak için içtiği/yediği yemeği millete atıyor. Artık bunlar maalesef ki gerçekler.

Aynısı bende oldu hocam, dediğiniz gibi yapacak birşey yok. İsterse 1000 tane arkadaşım olsun hiçbirine iyi gözle bakamayıp güvenemedikten sonra hiçbir anlamı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı