Hayat Nasıl?

Fistik gibi ve her gecen gün daha bir güzellesiyor. Hayat ya hayat, nefes, sevgi, öpmek, yemek, sevismek, isemek. Hayati sevmeyen insanlari anlayamiyorum ahahahahahaha :)
Valla bir sevgilim yada eşim olsa daha eğlenceli olabilirdi hocam.
Soruya gelirsek okul açılacak ne kadar iyi olabilirim ki :/
Genel olarak mutluyum.

İnişli çıkışlı. Bazen yorucu, bazen kasvetli, bazen huzurlu, bazen güzel ve iyimser, bazen o kadar kötü ki farklı farklı şeyler bile düşündürüyor.

Cumartesi tüm gün tatil yapabilsem süper olacak. Haftada 5 gün çalışanlar çok şanslı. Hiç çalışmak zorunda olmayanlar ise nirvana seviyesi falan herhalde.

Şahsen stabil, sıkıcı ve oldukça yorucu.
Sizde durumlar nasıl?
Mali musavir oldum. Yuksek lisans yaptım. Sonra adını soyleyemeyecegim iyi bir isim var fakat cebimde hala para yok. Senelerim okumakla ve devletime inanmakla gecti. Olmadıgı icin de arada 200-300 olur diyerek sans oyunu oynuyorum. Anlayacagın ya totodan çıkacak ya lotodan isimiz sansa kaldı. Evlenemedim cunku hic sevilmedim. Bir de piyangodan belli belirsiz ms hastalığı çıktı ki artık hiç evlenemem. Çalmadım çırpmadım kimseye yan gözle bakmadım, hayattan ümidi kestim herkes aile oldu. Ülkemin çocukken ya da üniversitede bir düzeni olduğunu gençlerini okutup kendine hizmet ettirerek koruduğunu düşünür onu baba gibi görürdüm. Ülkeme sadık olmakla birlikte son dönemde bu sekilde olmadıgını anladım. Gelecekte ümit görmüyorum. En güzel zamanlarım knight online oynarken edindiğim arkadaşlarımdı. Onlar da uçup gitti. Gecelerken slotlarda edindiğim samimi dostlukların tadı hiçbir yerde olmadı. Biraz daha sabredip ya aynı dostluğu Arjantin'de bulmak için yelken acarım çok geç de olsa ya da ederi olmayan senelerdir yapmayı düşündüğüm ve korktuğum için yapamadığım şeyi yaparım bilemiyorum. Sevdiklerinle sıcak bir çorba içemedikten sonra soğuk hayatlar çabuk biterler. Velev ki Mondros'ta isen bu da geleceğe umutlu bakmana engeldir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mali musavir oldum. Yuksek lisans yaptım. Sonra adını soyleyemeyecegim iyi bir isim var fakat cebimde hala para yok. Senelerim okumakla ve devletime inanmakla gecti. Olmadıgı icin de arada 200-300 olur diyerek sans oyunu oynuyorum. Anlayacagın ya totodan çıkacak ya lotodan isimiz sansa kaldı. Evlenemedim cunku hic sevilmedim. Bir de piyangodan belli belirsiz ms hastalığı çıktı ki artık hiç evlenemem. Çalmadım çırpmadım kimseye yan gözle bakmadım, hayattan ümidi kestim herkes aile oldu. Ülkemin çocukken ya da üniversitede bir düzeni olduğunu gençlerini okutup kendine hizmet ettirerek koruduğunu düşünür onu baba gibi görürdüm. Ülkeme sadık olmakla birlikte son dönemde bu sekilde olmadıgını anladım. Gelecekte ümit görmüyorum. En güzel zamanlarım knight online oynarken edindiğim arkadaşlarımdı. Onlar da uçup gitti. Gecelerken slotlarda edindiğim samimi dostlukların tadı hiçbir yerde olmadı. Biraz daha sabredip ya aynı dostluğu Arjantin'de bulmak için yelken acarım çok geç de olsa ya da ederi olmayan senelerdir yapmayı düşündüğüm ve korktuğum için yapamadığım şeyi yaparım bilemiyorum. Sevdiklerinle sıcak bir çorba içemedikten sonra soğuk hayatlar çabuk biterler. Velev ki Mondros'ta isen bu da geleceğe umutlu bakmana engeldir.

Cidden üzüldüm. Fakat bardağın dolu tarafından bakmak lazım ki mutlu olalım. Ne kadar olumsuz şey yaşasak da ümidi kesmemeliyiz. Çünkü ümidi kesmek pes etmek demektir. Fakat bu hiçbir kişiye yakışmaz.

Her günüm aynı. Monoton, sıkıcı, gelecek kaygısı falan işte. Ama birkaç gün önce yaşadığım şehirden(8 yıl) bu yaz gidebilme umutlarımın tamamen yok olduğu ve en az 2 yıl daha aynı şehirde yaşayacağım haberini almam beni her dışarı çıktığımda daha da sıkıyor. Dertleşeceğim birileri olsa belki biraz azalır sıkıntım. Nasip diyelim daha ötesi yok.😐

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı