Hayatım Hakkında Sorular

Ama burada bir ailen var sana maddi olarak destek sağlamasalar bile onların arkanda olduğunu bilmek cesaret veriyor şuan sana oraya gittiğinde yaşayacağın korkuyu bilmiyorsun. Ben yaşarken çok gördüm Türkiye'den gelip dolar kazanma amacıyla kalacak yerleri yok. Korkularını gördüm gitmeden bilemezsin dediğim gibi bir gidip görmeden karar veremezsin tabi. Ama orada arkanda duracak kimse olmayabilir hele ilk gittiğinde kimse olmayacak işe girmekte sıkıntı çekeceksin belki sırf bu yüzden direk pes edeceksin belli olmaz o işler.
Tabii haklısınız, her şey mümkün ama ben kolay kolay pes eden birisi değilim, herkes farklı. Aile konusunu bir kenara koyarsak, hep yalnızlık çekiyorum zaten doğru düzgün 2 tane arkadaşım yok, çevremdeki insanlar genelde "Şunu yapamadım, nasıl yaparım? Sende Photoshop varmış versene." Tarzında insanlar. Tabii aralarında iyileri de var da genelde böyle. Ortamlarda hep 2. sıraya atılırım, öyle kafelerde gezeyim tozayım tarzı bir insan değilim, kendimi geliştirecek şeylerde uğraşırım.

Yalnızlık, uykusuzluk, yabancılık, vatan/aile özlemi, pes etme korkusu; Bunlar hemen düşeceğim şeyler değiller. Küçüklüğümden beri mantar panoda "Hedeflerim" adlı bir blok kağıt var ve onların peşinden gitme yolunda uğraş veriyorum. Para biriktirme konusunda da iyiyim, zorunlu harcamalar dışında gereksiz çok harcama yapmam.

Bu yolda da kendimi daha verimli gelişebileceğim yer olan ABD'yi uygun gördüm. Green Card muhabbetini halledebilirsem gerisinin geleceğini düşünüyorum. Çalışma hakkımız oluyor zaten Green Card sahibi olunca, dolar sıkıntısı olmayacak yani. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı