Hayatımda duyduğum en saçma batıl inanç

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yakında bugün ne giysem diye konu açacaklar. Hay Allah'ım ya...
Arkadaşım birisi yardım isterken ya da bir şeyi paylaşırken sen insanlara böyle mi davranıyorsun? Hiç Technopat sitesine yakıştırmadım, hiç. İnsanlar yardım istemekte, fikirlerini paylaşmakta ve düşünmekte özgürdürler. Sen ya yardım edersin yada çekip gidersin. Boşuna insanları yormaya değmez, lütfen.

Arkadaşlar bir batıl inancın yanlış olduğunu bilmek için illa namaz kılmanız, dua etmeniz veya farzları yerine getirmeniz gerekmez, saçma bir cümle olmuş.

Bu tür inançlara sahip olmayan sayısız insan var, ve hepsi gayet iyi biliyor neyin doğru neyin yanlış olduğunu.

Kimisi vardır kendisine verilen beyni çöpler ile doldurur ve saçma bir hayat yaşar, sorgulamaz, kimisi ise kabul etmeden önce 40 defa sorgular, araştırır, aklını kullanır, bilimi kullanır.

Bunun namaz ile niyaz ile ilgisi olamaz. Eğer Kuran'ı Kerim'de bir bilgi yer alıyor ise buyurun okuyun elbette, buna bir lafım yok, olamaz.
Anlatmak istediğim nokta ilimden uzak kaldığın sürece günde 40 kere namaz kılsan da cahil kalırsın.
Dünyada olan, ahirette olacak olayların hepsi Kuran-ı Kerim'de yazılıdır. Bir kere dinine sahip çıkan insan senin gibi konuşmaz. 40 kere namaz kılan bir insan ile namaz kılmayı bilmeyen arasında dağlar kadar fark vardır. Bir kere insan önce kendine sonra başkasına. Sen önce kendin böyle kafaya takılmayacak şeylere inanıyor musun? Ona bakılır. İnsan oğlu ne zaman zekasını iyi şeylere harcarsa o zaman "zeki" kavramına laik olur.

Daha fazla tartışarak birbirimizi yediğimizin farkındasın değil mi? Burada son verelim çünkü birbirimizin dediği şeyler aynı noktaya ulaşıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yo yo kimsenin birbirini yediği yok :)

Anlatmak istediğim nokta, bir insanın doğru ile yanlışı ayırt edebilmesi için Müslüman olması gerekmez. Allah herkese aynı imkanları sunar, isteyen istediği şekilde kullanır.

Yo yo kimsenin birbirini yediği yok :)

Anlatmak istediğim nokta, bir insanın doğru ile yanlışı ayırt edebilmesi için Müslüman olması gerekmez. Allah herkese aynı imkanları sunar, isteyen istediği şekilde kullanır.
Benim demek istediğim şu insan imanına ve ibadetini tam yapıyorsa gereksiz şeyler düşünmez, "zeki" kavramına laik şekilde davranıp daima ileri için ibadet yapar. İbadetini yapmayan ise ahirette cezalandırılır.

Son düzenleyen: Moderatör:
60 yaşında ömrünü namaz kılmakla geçiren, beynini yemek pişirmek ve ev temizlemek dışında bir faaliyette kullanmayan binlerce insan ve beyinlerinde bir sürü gereksiz bilgi var.

İbadetimizi yapıyorsak, ilimden ve bilimden uzak kalmadan yapmalıyız. Anlatmak istediğim şey tek anlamıyla bu.

Sen ise hayatı yalnızca diğer dünyayı kazanma sınavı olarak görüyorsun.
Ben ise bu sınavı ilimsiz kazansak da bir anlamı olmayacağı kanaatindeyim.

Konu işin içine din de girdiği için kapatılmıştır. Ayrıca bu tür konuları bloga açmalısınız, konu şeklinde değil!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı