Batıl inançlara inanır mısınız ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Juke

Kilopat
Benim böyle bir saçma problemim var fallara çok inanıyorum :) Biliyorum dinimizce doğru değil ama ister istemez en ufak saçma sapan fallara bile inanıyorum.

Şöyle bir olay anlatayım. Bu durum hayatımı kötüye sürüklemeye başladı. Yıllar evel basit bir fal baktırdım bir arkadaşa ve bana adının içininde S olan birisi ile evleneceğimi söyledi. Yıllardır saçma sapan insanlarla sevgili oldum adında s var diye. Adında S olmayan kız arkadaşlarımla da saçma bahaneler bularak ayrıldım.

Geçenlerde bir fal baktırdım orada da hiç beklemediğin birisi ile evleneceksin dedi ve ben etrafımda olur olmaz kişilere yazmaktan korkuyorum :)

Sizce destek almalı mıyım yoksa basit bir pskolojik sorun mu ?

Sizde de bu ve bunun gibi inançlar var mı ?

Biliyorum dinimizce doğru değil ama ister istemez en ufak saçma sapan fallara bile inanıyorum.
Hangi dinimiz? Herkes sizin dininize inanmıyor.

Fallara ya da batıl inançlara inanmak gibi bir huyum yoktur. Size de bunu tavsiye ederim.

Türkiye Cumhuriyeti İslam dinine bağlı ve Türkiye'nin çoğunluğu. Müslüman olmamanızın konuyla ilgisi yok.
Yanlış bilgi. Türkiye Cumhuriyeti tam bağımsız ve demokrasi ile yönetilen bir ülkedir. Şeriat yoktur ve olmayacaktır. Anayasada söylediğiniz şeyle ilgili bir bilgi bulamazsınız. En sevmediğim tartışma konusudur. Ayrıca arkadaş Hristiyan da olabilir. Neden akla hemen İslam geliyor?

Türkiye Cumhuriyeti İslam dinine bağlı ve Türkiye'nin çoğunluğu. Müslüman olmamanızın konuyla ilgisi yok.
Türkiye Cumhuriyeti İslama bağlı falan değil. Ülkenin çoğunluğunun Müslüman olması o ülkeyi Müslüman yapmaz. Ülke Laiklik ile yönetiliyor şeriat ile değil. Tabi sen daha Laikliğin ne olduğunu da bilmezsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı