Hayatımı nasıl düzene sokabilirim?

Zaten 10. sınıf konuları dinleyerek yapılabilir lakin 11. sınıfa geldiğinizde aynı hareketleri tekrarlarsanız kalırsınız.
Haklısınız, bu soruyu bu yüzden sordum çünkü ne yapacağım hakkında fikrim yok. Ama 10.sınıfta başlayacağım herşeye tabi ne kadar yapabilirim bilmiyorum denemekten zarar gelmez.

Hayatını düzene sokmak istiyorsan ya kendinde sevmediğin şeyleri düzelt ya da sevmediğin şeyleri sev. Kekemeliğinle ya barış ya da tedavi ol. Bu gayet basit ve tedavisi mümkün olan bir şey. Kişiden kişiye değişiyor. Kimi psikolojik olarak konuşmaya çekiniyor heyecan yapıyor kimi de tıbbi bir sorun ama dediğim gibi alanım değil kuzenim de kekemeydi ağır bir şekilde ve geçti. Kendine hobi edin. Hayat ders-okul-ev değildir. Bir Rus atasözü derki: Kendine vakit ayırmazsan kendine ayıracak vakit bulamazsın. Kesinlikle hobi edin kendine ve o süre zarfında bütün işleri bırak hobinle ilgilen. Sosyalleş biraz insanlarla konuşurken rahat ol. Karşındaki de insan. Biri senle konuşmaya geldiği zaman onu yiyor musun? Dövüp yolluyor musun? Hayır. Karşındaki de senin gibi insan o da seninle aynı tepkiyi verecektir. Her zaman kendine güven. Kendine inan. Potansiyelini keşfet. Sana bunun kolay olduğunu söylemiyorum. Ama en azından sana huzura giden yolun haritasını veriyorum. Kendinden asla ödün verme. Kendinden ödün veren insanlar iyilik yaptığını sanar ama dışarıda insanların gözünde basit insana dönüşürsün.

Yeni konular

Geri
Yukarı