Hayatımı düzene nasıl sokabilirim?

445376

Decapat
Merhaba hocalarım öncelikle iyi sosyaller başlıkta da gördüğünüz üzere bu yaz tatilinde yanlızlığım daha çok ortaya çıktı nereye gitsem peşimi bırakmıyor gerek ailevi sorunlar gerek okul içinde zorbalık falan beni toplumdan soyutladı ve hiçbir şekilde arkadaşım yok dışarı çıkıyorum banka oturup Slow sad şarkı dinliyorum genelde ya da uyurken falan öyle geçiyor günler haftalar aylar sizce bu durumdan nasıl kurtulabilirim dışarı tek başıma çıkamıyorum bile o kadar özgüvensizim dediğim gibi hocalarım sizce ne yapmalıyım spor yapayım diyorum evde aletlerim falan var onu da sürekli erteliyorum akşam yapacağım diyorum uyuyorum ertesi gün yapacağım diyorum yapmıyorum sizce dediğim gibi ne yapmalıyım önerilerinizi bekliyorum.

Biraz daha disiplinli olursan olabilir, gece yatıp sabah kalmıyorsan onu yaparsan sana iyi gelebilir @Anobis'in dediği gibi. Şu aletlerin ile de çalışırsan o da iyi gelebilir diye düşünüyorum.

Merhaba hocalarım öncelikle iyi sosyaller başlıkta da gördüğünüz üzere bu yaz tatilinde yanlızlığım daha çok ortaya çıktı nereye gitsem peşimi bırakmıyor gerek ailevi sorunlar gerek okul içinde zorbalık falan beni toplumdan soyutladı ve hiçbir şekilde arkadaşım yok dışarı çıkıyorum banka oturup Slow sad şarkı dinliyorum genelde ya da uyurken falan öyle geçiyor günler haftalar aylar sizce bu durumdan nasıl kurtulabilirim dışarı tek başıma çıkamıyorum bile o kadar özgüvensizim dediğim gibi hocalarım sizce ne yapmalıyım spor yapayım diyorum evde aletlerim falan var onu da sürekli erteliyorum akşam yapacağım diyorum uyuyorum ertesi gün yapacağım diyorum yapmıyorum sizce dediğim gibi ne yapmalıyım önerilerinizi bekliyorum.
Çok karamsarsın. Böyle olmaz. Spor yaparak bir yere ulaşman aylarını hatta yıllarını alır. Vücudunu kullanarak sosyalleşeceksen sosyalleşme daha iyi. Sıkı olduğun bir kaç arkadaşın olsun yeterli gerisine gerek yok ki. 12 yıllık okul hayatımda toplasan 7-8 tane düzgün arkadaşım olmuştur. Gerisi hep yalandan merhaba dediğin insanlar. Kimse göründüğü kadar sosyal değil. Evde sıkılıyorsun sanırım. Bir işe girmeyi deneyebilirsin. Farklılıklar iyidir. Her ne kadar olağan olmaya alışmış olsanda. Okuldaki arkadaşlarınla dışarı çık. Yakın sıkı fıkı olmana gerek yok. Sadece dışarı çık yalandanda olsa muhabbet et. Çok ciddiyim rahatlarsın. Arkadaşlarınla denize vs. çık. Hiç ama hiç arkadaşım yok diyorsan kuzenlerinle takıl. Onların arkadaş çevresiyle takıl. Arkadaş arayan insan çok rahatlıkla arkadaş edinebilir. Sadece alışmış olduğun şeyleri değiştirmen lazım. Hep aynı şeyi yapıp farklı sonuçlar bekliyorsun. Sosyalleşmek adına ne yaptın mesela? Evden dışaro çıkıp yüzme, basketbol tarzı kursalara hiç gittin mi misal? En basitinden okul dediğimiz yer en rahat sosyalleşebileceğin yer. Belli ki hiç evden çıkmıyorsun bu yüzden takılabileceğin hiç arkadaşın yok. Dışarı tek başıma çıkamıyorum demişsin mesela. Ben böyle bir tiptim. Kendi kendime alışverişe çıkınca aslında bu kadar büyütülecek bir şey olmadığını fark ettim. Tek başına sinemaya git mesela? Korkacak bir şey yok. Mağazalarda gez. Kendine bişeyler al. Otur bir yerde yemek ye. Bunlar olağan şeyler. Üniversitede bunun farkına varacaksın. Sadece hiç evden çıkmıyorsun.

Geri
Yukarı