Hayatınızdan memnun musunuz?

Yaşantınızdan memnun musunuz ?

• Oy verenlerin toplamı
    99
Hayatımda daha kötü günleri de gördüm, huzurumun olmasına engel olan bir durum ve huzurlu olmamı engelleyen kişiler hep oldu, çoğu kişi gibi umutsuz yaşanmayacağını düşündüm, geçmişimde bu kadar yaşanana bakıyorum da aslında umutsuz değil huzursuz yaşanmazmış, umudum oldukça birileri hep tüketti. Yaşadıklarımdan şunu anladım ki bir insanı kendisinden daha iyi kimse anlayamaz, daha da kimse huzuruma engel olamaz çünkü gözümde o kadar değerleri yok artık, benim için kimse o değere sahip olamaz, ne kadar başarısız ya da kötü olursanız olun kendinizle barışık olduktan sonra hayatınız nasıl olursa olsun memnun olmamanız zor, bir deneyin derim.

Boş beleş bir şekilde yurt dışına çıkıp eksilerde olan hayatınızın birden yükselişe mi geçeceğini sanıyorsunuz? Mesleğiniz, vasfınız var mı? Tecrübeniz var mı? Amerikan rüyalarıyla, Avrupa hayalleriyle yaşamaya devam edin o halde siz.

Sağlık sıkıntım yok, maddi durumum yeterli seviyede. Ülkenin durumundan çok memnun olmasam da (örneğin x ülkede 60 bin birime Mustang alınırken benim bunu 1 milyona almak zorunda olmam gibi) yaşayıp gidiyoruz işte.

Sırf sarayın günlük harcaması 1.5 trilyonken, Emine Hanım sırf 50 kişi için yine 1.5 trilyonluk yemek sofrası hazırlatırken diğer yandan ülkenin %80'inin (ben de dahil) maddi anlamda yerlerde sürünmesini göz göre göre izleyip eli kolu bağlı otururken hayır, hiç de mutlu değilim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı