Hayattan sıkıldım

LeanLove

Decapat
Makaleler
1
Artık cidden sıkıldım. Bir hobim yok en azından okul açılınca yapacak bir şeyim olur diyordum sonuç yine aynı. Tek yaptığım telefonda, bilgisayarda vakit geçirip uyumak. Pandemiden beri bu döngüdeyim. Babam yurt dışında, evde de bebek var anneme yardım etmem gerek dışarı bile çıkamıyorum. Dışarı çıkmak istesem müsait arkadaşım yok. Bazen rap falan yapıyorum kendimce. Bir sürü oyunum var fakat arkadaşlarımın çoğunun bilgisayarı yok. Ben de tek başıma sıkılıyorum. Hobi edinmek için balık almayı düşünüyorum fakat bu hayattan bıkma duygusu haftada en az 1 kere oluyor ve canımı sıkmaya başladı. Bilgisayarı da sadece hafta sonu alabiliyorum hafta içi telefonda Instagram'da falan takılıyorum. Haftaya ders çalışmaya başlayacağım zamanın geçmesi için. Lise 1. sınıfım, önerileriniz nedir?

Artık cidden sıkıldım. Bir hobim yok en azından okul açılınca yapacak bir şeyim olur diyordum sonuç yine aynı. Tek yaptığım telefonda, bilgisayarda vakit geçirip uyumak. Pandemiden beri bu döngüdeyim. Babam yurt dışında, evde de bebek var anneme yardım etmem gerek dışarı bile çıkamıyorum. Dışarı çıkmak istesem müsait arkadaşım yok. Bazen rap falan yapıyorum kendimce. Bir sürü oyunum var fakat arkadaşlarımın çoğunun bilgisayarı yok. Ben de tek başıma sıkılıyorum. Hobi edinmek için balık almayı düşünüyorum fakat bu hayattan bıkma duygusu haftada en az 1 kere oluyor ve canımı sıkmaya başladı. Bilgisayarı da sadece hafta sonu alabiliyorum hafta içi telefonda Instagram'da falan takılıyorum. Haftaya ders çalışmaya başlayacağım zamanın geçmesi için. Lise 1. sınıfım, önerileriniz nedir?
Hobi edinin hocam. Bence evcil bir hayvan alın ama küçük kardeşiniz varmış tüylü bir hayvan almasanız iyi olur.

Fitness git kafan güzel dağılır.

Bu yaşına ne zaman geldin? nasıl geçtiğini anladın mı? yarın bir gün ölüm döşeğine geleceksin ve nasıl geçtiğini anlamayacaksın bile. İşin kötüsüde öldükten sonra ne olacağını kesin olarak bilmiyoruz belki bir yokluk vardır. Boşuna yaşamış olmak istemezsin, dil öğrenebilirsin seni baya bir oyalayacaktır kendini verirsen. Ve balık yerine sultan papağını, sevgi papağını vs. almanı öneririm çok daha iyi. Oynadığın oyunlar için bu forumdan bile arkadaş edinebilirsin, unutma zaman tiki taka işliyor. Boşu boşuna yaşama her zamana geleceğin için bir plan projen olsun.

Balık almayı düşünmüşsün. Güzel hobidir 3 yıldır balık bakıyorum uğraştırıcı ama keyifli. Hakkını veririm diyorsan yap (fanusta bakma demek istiyorum). Arkadaşlarınla düzenli olarak sinemaya gidebilirsin, "Heunzey"in dediği gibi fitness yapabilirsin, udemy kursu alıp evde kodlama veya dil öğrenebilirsin (denemedim hiç) vs...

Yeni konular

Geri
Yukarı