Hayvancılıkta para var mı?

Vorsa

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ7 3770 3.40 GHz/
RX 580 8gb 128bit/
kingston 8gb ddr3 1333mhz ram
hyperx 4gb ddr3 1333mhz ram
1tb hdd
240gb Hilevel ssd
Aopen Z400 400w power
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar size çok önemli bir sorum olacak. Öncelikle konuyu özetleyim. En yakın arkadaşımın birkaç ineği var ve bu inekleri çoğaltmayı hedefliyor ve buna sermayesi de var. Babası zaten arkadaşımın geleceği için almış hayvanları. Zaten hayvanın işlerini yapanda o. Arkadaşımın maddi gücü var ve bu inekleri büyütecek. Arkadaşım diyor ki sen gel müdür olarak ilk başta muasebesini yap işçilerin sorunlarıyla ilgilen inek sayısı 200 300 olunca zaten muassebeci buluruz sende müdür olursun diyor ve iyi de bir maaş teklif etti ama ineği 100e kadar getirirse başlayacağım. Gelişirsek yan kasaba köylerdeki süt fabrikaları ile anlaşırız. Ya da süt toplama şirketi vs kurarız diye düşünüyorum ben ikna edici konuşabiliyorum. Bu tarz işlerde titizimdir sizce mantıklı bir hareket mi not: Açıktan üniyi bitireceğim. Yaşlarımız daha 17.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, ben orta okul ve lise yıllarımda haycancılık ile uğraştım. En son bıraktığımızda 200 adet küçükbaş hayvanmımız vardı. Öncelikle belirtiyim. ZOR İŞ. Hayvancılık için şartlar epey zorlaştı çünkü tarımın hali ortada. Haycancılık diyorsun ama bu iş çok iyi plan proğram istiyor. Hele ki kademeli olarak sayıyı yükselteceksen çok iyi imkanların olması lazım ki bu bahsettiğim imkan maddi imkan değil. Sana daha detaylı yardımcı olmak isterdim fakat spesifik sorularla karşılaşmam lazım ki geri dönüş yapabileyim. Olumsuz konuşmayı pek sevmem, zor dediğime bakmayın. Emek verilen her şeyden geri dönüş alınır. Bu işi yapmanızı canı gönülden isterim. Bu ülkenin kalkınması için önce tarım ve hayvancılığın kalkınması lazım.

Hocam, ben ortaokul ve lise yıllarımda haycancılık ile uğraştım. En son bıraktığımızda 200 adet küçükbaş hayvanmımız vardı. Öncelikle belirtiyim. Zor iş. Hayvancılık için şartlar epey zorlaştı çünkü tarımın hali ortada. Haycancılık diyorsun ama bu iş çok iyi plan program istiyor. Hele ki kademeli olarak sayıyı yükselteceksen çok iyi imkanların olması lazım ki bu bahsettiğim imkan maddi imkan değil. Sana daha detaylı yardımcı olmak isterdim fakat spesifik sorularla karşılaşmam lazım ki geri dönüş yapabileyim. Olumsuz konuşmayı pek sevmem, zor dediğime bakmayın. Emek verilen her şeyden geri dönüş alınır. Bu işi yapmanızı canı gönülden isterim. Bu ülkenin kalkınması için önce tarım ve hayvancılığın kalkınması lazım.

Hocam zaten biz sadece yönetimle ilgileneceğiz hayvan bakımına adamlar tutacağız, bekçi tutacağız, muhassebeci tutacağız. Ben ise yönetimle anlaşmalarla uğraşacağım. Ortalama günümüz şartlarına göre 30k teklif ediyor. İş büyürse maaş ta artar dedi.

Yapacağınız mantıklı mı bilmem ama hayvancılıkta çok güzel paralar var.
Hangi bölümü okuyosunuz?

Metal işlerinde okuyorum hocam yani kaynakçılık.

2-3 tane bakarsan kazanamazsın en az 50 tane olacak iyi para kaldırmak için. Ben şu an okul okuyorum eğer açık liseye geçip güzel bir iş bulamazsam köyde fındık tarlalarımız var. Köye gidip hayvancılık, arıcılık ve çiftçilik yapmayı düşünüyorum. Hayvanları tarlaya salıp hem ot biçme derdinden kurtulacağım hem de hayvanların karnı doyacak bir de çoban köpeği aldın mı tamamdır.

Hocam zaten biz sadece yönetimle ilgileneceğiz hayvan bakımına adamlar tutacağız, bekçi tutacağız, muhassebeci tutacağız. Ben ise yönetimle anlaşmalarla uğraşacağım. Ortalama günümüz şartlarına göre 30k teklif ediyor. İş büyürse maaş ta artar dedi.

Metal işlerinde okuyorum hocam yani kaynakçılık.
Yani yanlış anlamadıysam siz bir girişimcilik peşinde değilsiniz. Arkadaşınız girişimci ve siz onun çalışanı olacaksınız. Konu başlığı biraz beni yanlış yönlerdirdi sanırım. Haycancılık işleri sadece çoban tutmakla olmuyor. Arkadaşınız kaç yaşında bilmiyorum, umarım haycancılık ile alakalı bir geçmişi vardır veya bir aile büyüğünün geçmişi vardır. Sonuçta anlamadığın bir işin yöneticiliğinide yapamazsın. Son olarak başarılar dilerim. Umarım planlarınız gerçekleşir.

2-3 tane bakarsan kazanamazsın en az 50 tane olacak iyi para kaldırmak için. Ben şu an okul okuyorum eğer açık liseye geçip güzel bir iş bulamazsam köyde fındık tarlalarımız var. Köye gidip hayvancılık, arıcılık ve çiftçilik yapmayı düşünüyorum. Hayvanları tarlaya salıp hem ot biçme derdinden kurtulacağım hem de hayvanların karnı doyacak bir de çoban köpeği aldın mı tamamdır.
zaten hedef mininmum 100 adet

Yani yanlış anlamadıysam siz bir girişimcilik peşinde değilsiniz. Arkadaşınız girişimci ve siz onun çalışanı olacaksınız. Konu başlığı biraz beni yanlış yönlerdirdi sanırım. Haycancılık işleri sadece çoban tutmakla olmuyor. Arkadaşınız kaç yaşında bilmiyorum, umarım haycancılık ile alakalı bir geçmişi vardır veya bir aile büyüğünün geçmişi vardır. Sonuçta anlamadığın bir işin yöneticiliğini de yapamazsın. Son olarak başarılar dilerim. Umarım planlarınız gerçekleşir.

Hocam arkadaşla ortak giriyoruz bir nevi sadece inekler onda ve para onda. Genel çoğu yönetim işleri ile uğraşan benim arkadaşın uzun bir hayvan bakma serüveni var oradan geliyor bu ve yaşadığımız şehirde büyük çapta düşünen yok sadece geçim amaçlı kullanıyorlar. Biz işi büyütüp pazar devi haline geleceğiz ve inanıyoruz çünkü ticari zekamız yüksek ve arkadaşın tecrübesi var. Para da var. Buna engel bir şey yok. Gelelim çalışanı olma mevzusuna bir nevi çalışanıyım. Ama iş ne kadar büyürse benim de maaşım doğru orantıda artacak.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı