Hazır sistem açılmıyor

SinanSK1

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Gaming.Gen'den hazır sistem aldım ve bugün elime ulaştı. Hemen ekran kartını takıp test edeyim dedim ama çalışmıyor. Anakartın ve ekran kartındaki birkaç ufak ışık yanıyor sadece. Fanlar çalışmıyor. Power tuşuna bastığımda da hiçbir tepki almıyorum. Kabloları da çıkarmadan uyuşmazlık var mı diye baktım ama bir sorun yok. Teknik servisi aradım RAM'lerin yerini değiştirin, olmaz ise kargo ile gönderin dediler.

Dediklerini yaptım ama yine bir tepki yok. Göndermek en mantıklısı ama bayağı sürecek gibi geliyor zaten çok geç geldi elime. İşlerim gereği bir bilgisayara ihtiyacım var, o yüzden hemen çözsem çok iyi olacak. Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kabloları kontrol etmişsinizdir ama yine de yazayım. Tek RAM deneyebilirsiniz. HDMI ile görüntü almaya çalışabilirsiniz DP ile alıyorsanız. Gücü kesip bilgisayarı açmaya çalışın içindeki enerji bitsin bu da denenebilir.

PSU' nun güç kablosu yerine tam oturmuş mu? PSU'nun tuşu açık mı? Herşey doğru montajlanmış mı? Gerekirse kabloları tekrar düzgünce kontrol eder misin?

Kabloları kontrol etmişsinizdir ama yine de yazayım. Tek RAM deneyebilirsiniz. HDMI ile görüntü almaya çalışabilirsiniz DP ile alıyorsanız. Gücü kesip bilgisayarı açmaya çalışın içindeki enerji bitsin bu da denenebilir.
Denedim hepsini. Hatta anakarttan vga girişinide denedim ama sonuç yok
PSU' nun güç kablosu yerine tam oturmuş mu? PSU'nun tuşu açık mı? Herşey doğru montajlanmış mı? Gerekirse kabloları tekrar düzgünce kontrol eder misin?
Kontrol ettiğimde bi sıkıntı yok gibi duruyor zaten bir kaç ışık yanıyor
Power tuşunun iletenini kontrol ediniz lütfen.
Açıksası çok anlamıyorum donanımdan sadece doğru oturmuşmu diye kontrol ediyorum ama bir sorun yok gibi duruyor
Power tuşunun iletenini kontrol ediniz lütfen.
Az önce power switch ile reset switch kablosunun yerlerini değiştirdim power tuşunda sıkıntı vardır diye ama hala açılmıyor

Son düzenleme:

Geri
Yukarı