Hazır sistem alınır mı?

Yiğit Bağcı

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 5800 TL'ye hazır sistem almayı düşünüyorum (görselde özellikleri yazıyor). Sistemi gaming.gen.tr sitesinden alacağım. Hazır sistemler konusunda aklıma takılan sorular var. Yarın bir gün sıkıntısı oluyor mu? Hazır sistem alma diyebileceğiniz bir neden var mı? Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    79,3 KB · Görüntüleme: 329
Merhaba arkadaşlar. 5800 TL'ye hazır sistem almayı düşünüyorum (görselde özellikleri yazıyor). Sistemi gaming.gen.tr sitesinden alacağım. Hazır sistemler konusunda aklıma takılan sorular var. Yarın bir gün sıkıntısı oluyor mu? Hazır sistem alma diyebileceğiniz bir neden var mı? Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.
Alma o sistemi.6000TL'ye o ekran kartı yakışmaz.

Kasanın içindeki PSU nasıldır bilemiyorum. Alma diyebileceğim tek neden bu. Bu fiyata daha iyi sistemler alınabilir bu da bir öneri. Yine aynı sitede daha iyi sistemler yaklaşık aynı bütçede mevcut.

Yani güvenilir bir yerden almak gerek, parçalarda sıkıntı varsa -eksikse, yanlış ürünse, ikinci el veya bozuk bir şeyse- sorun yaratır herhalde. Ben iki kez hazır sistem aldım, ikisini de incehesaptan aldım ve sorun yaşamadım hiç.

PSU ne olduğu belli olmayan bir marka, hiç bilgi göremedim. Ayrıca o fiyat bandında o ekran kartı hafiften sırıtıyor gibi. Hazır sistem konusunda bir sorun çekeceğinizi sanmam benim açımdan alınmayacak bir nedeni yok. Kablolama güzel oluyor, kutular geliyor, her parçanın kendi garantisi var. Daha ne olsun? Ayrıca tek tek almaya göre çoğu zaman daha ucuza denk geliyor.

Hazır sistemin size bir zararı olmaz hatta çoğu zaman tek tek topladığınızdan daha kârlı olabilir. Bu sistemde ise fiyatı iyi fakat sistemdeki işlemci 3600 çok ısınıyor ona uygun fiyatlı kule tipi soğutucu almanızı öneririm. SSD de uzun vadede performans kaybı yaşanma olasılığı yüksek. Kasadaki PSU ise pek bilinmiyor güven de vermiyor.

Ekran kartını Palit 1660S, işlemciyi i5 10400F ve RAM'i 2x8 yaparak alabilirsiniz.

Toplam: 5800 TL.

Bütçe artarsa SSD'yi 480GB yapınız veya HDD ekleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı