Hazır sistem hakkında

Turbox Tx1650 Intel Core i7 860 23.6
Turbox TX1301 ATM00001676 Intel Core i5-3470 16 GB RAM 256 GB SSD 4 GB RX550 Masaüstü Oyun Bilgisayarı Fiyatı ve Özellikleri

Merhaba herkese, hazır sistem almayı düşünüyorum. Çok da param olmadığı için düşük bütçeli ekonomi dostu sistemlere bakıyordum. Linklerde gördüğüm sistemler çıktı pek anlamıyorum ama alınır mı? Yani Online FPS oyunları oynuyorum gözüm çok yükseklerde değil. Genelde CS:GO oynuyorum, kaç FPS alırım mesela 100'ü görür mü? Donanımdan anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Monitörüm 165Hz bu arada.

Sen o bilgisayar ile CS:GO'da 20 FPS al gel dua et bütçen nedir? Öneride bulunmak için soruyorum.

Turbox Tx1650 Intel Core i7 860 23.6
Turbox TX1301 ATM00001676 Intel Core i5-3470 16 GB RAM 256 GB SSD 4 GB RX550 Masaüstü Oyun Bilgisayarı Fiyatı ve Özellikleri

Merhaba herkese, hazır sistem almayı düşünüyorum. Çok da param olmadığı için düşük bütçeli ekonomi dostu sistemlere bakıyordum. Linklerde gördüğüm sistemler çıktı pek anlamıyorum ama alınır mı? Yani Online FPS oyunları oynuyorum gözüm çok yükseklerde değil. Genelde CS:GO oynuyorum, kaç FPS alırım mesela 100'ü görür mü? Donanımdan anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Monitörüm 165Hz bu arada.

APU-VALUE/AMD Ryzen 5 5600G/16GB DDR4/500GB NVMe M.2 SSD/Espor PC |ITOPYA.COM bu sisteme bakabilirsin istersen. İçinde ekran kartı yok diyebilirsin ama içindeki APU ekran kartı seçtiğin GT 740 ekran kartından kat kat hızlı ve diğer bileşenleride hiç fena değil mesela işlemcisi 10 kat daha hızlı neredeyse seçtiğin sisteme göre.

Son düzenleme:
Hocam bu üç seçeneği ve öne çıkan özelliklerini bırakıyorum.

1. sistem bu hocam. İçindeki ekran kartı diğer 2 sistemdekinden daha güçlü. İçinde 12. nesil i3 var bu bütçede gayet iyi bir işlemci. PSU tarafından biraz geride kalıyor.

2. sistem bu içinde i3 12. nesilin AMD dengi olan ryzen 5 5500 var. İçinde RTX 3060 var.

3. sistemin 2. sistemden 2 farkı var; daha iyi bir anakart ve rtx 3060ın AMD degi rx 6600 xt nin düz versiyonu.

Bu 3 sistemide gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Ancak benim size önerim i3e önyargınız yok ise 1. sistem olur ama yok ben bu çağda 4 core 8 thread işlemci kullanmam diyorsanız 2. sistemi alabilirsiniz. 3. sistem ekran kartı dolayısıyla iki sistemdende geride kalıyor.
Tarafsız olarak konuşursak buradaki en iyi seçenek 1. sistem. Şimdiden hayırlı olsun.
hocam size ne kadar teşekkür etsem azdır o kadar zaman ayırdınız 3 ünden birini alicam tekrar sağolun 🙏🙏

Sen o bilgisayar ile CS:GO'da 20 FPS al gel dua et bütçen nedir? öneride bulunmak için soruyorum.
hocam fazla donanım bilmediğimi de söyledim sizden önerilerinizi almak için açtım zaten konuyu 15bin TL bütçem var tavsiyeleriniz benim için önemli aklınızda varsa atın bakayim

Yeni konular

Geri
Yukarı