Hazır sistem tavsiyesi

Evet işlemcileri daha iyi ama işlemci yükseliyorsun ekran kartından düşüyorsun ve ekran kartındaki düşüş daha ağır basıyor değil mi?
Hayır basmıyor. Ölü bir sokete yatırım yapmak ne kada mantıklı? Bundan kaç yıl önce çıkmış ve desteği kesilmiş. İ3 2100 kullanmaya benziyor senin dediğin şey.

Hayır basmıyor. Ölü bir sokete yatırım yapmak ne kada mantıklı? Bundan kaç yıl önce çıkmış ve desteği kesilmiş. İ3 2100 kullanmaya benziyor senin dediğin şey.
Nasıl basmıyor? Şimdi bu adam 7500f 4060 yerine 5600 4060 ti alsa %15 daha fazla fps alacak. Ölü olmayan sokete yatırım yapmak ne kadar mantıklı? İstediği kadar desteklensin adam işlemci yükseltemiyorsa ne fayda

Evet işlemcileri daha iyi ama işlemci yükseliyorsun ekran kartından düşüyorsun ve ekran kartındaki düşüş daha ağır basıyor değil mi?

İşlemciden düşüş mantıklı mı? Şimdi bir hayal kuralım 4060 ile 5600'i 3 yıl kullandın diyelim ve 6000 serisi çıkacak, 6060 Ti almak istiyorsun, 5600 ile o kartı verimli kullanabilir misin? 7500F daha mantıklı

Nasıl basmıyor? Şimdi bu adam 7500f 4060 yerine 5600 4060 ti alsa %15 daha fazla fps alacak. Ölü olmayan sokete yatırım yapmak ne kadar mantıklı? İstediği kadar desteklensin adam işlemci yükseltemiyorsa ne fayda
Sen adamın gelir durumunu nerden biliyorsun da işlemci geliştiremeyeceği kanısına vardın?ileride yeni ekran kartları çıktığı zaman 5600 yetecek mi?

İşlemciden düşüş mantıklı mı? Şimdi bir hayal kuralım 4060 ile 7500F i 3 yıl kullandın diyelim ve 6000 serisi çıkacak, 6060 Ti almak istiyorsun, 5600 ile o kartı verimli kullanabilir misin?
O senaryoda DDR5 daha iyi. Benim dediğim simülasyonda paran yok hiçbir yükseltme yapamıyorsun.

Sen adamın gelir durumunu nerden biliyorsun da işlemci geliştiremeyeceği kanısına vardın?ileride yeni ekran kartları çıktığı zaman 5600 yetecek mi?
Adamın gelir durumunu biliyorum demedim ki simülasyon dedim en başta zaten. Hep parası yoksa diye yazarak konuştum :D

En başta sistemini yenileyecek geliri yoksa diye başladım ya

Çünkü benim aklım şunu pek almıyor. Türkiye'desin 6 yılda bir falan zar zor bir pc alıyorsun ve herkes 1-2 sene sonra o sisteme verdiğin para kadar bir para daha verip sistemi yenileyeceğini düşünüyor. Bu foruma hep 30 yaşında çalışanlar falan mı yazıyo anlamıyom :D

O senaryoda DDR5 daha iyi. Benim dediğim simülasyonda paran yok hiçbir yükseltme yapamıyorsun.

Adamın gelir durumunu biliyorum demedim ki simülasyon dedim en başta zaten. Hep parası yoksa diye yazarak konuştum :D
Gelir durumu yoksa bile ekran kartı yerine işlemciden kazanıyor. Hem de ileride gelir durumu düzelirse diye önü açık oluyor.

Peki neden bu sistem yerine o sistemi öneriyorsun bildiğin parçalar aynı ve 1200 tl daha ucuz, ve özelleştirmeleri de çok çok daha ucuz
1710524773493.png

Geri
Yukarı