Hazır sistem tavsiyesi

Arkadaşlar merhaba QP PCH ALLSTAR V2 AMD Oyun Bilgisayarı bu linkteki hazır sistem alınır mı? Eksi ve artı yönleri nelerdir? Bu sistem ve fiyata muadil önerebileceğiniz sistem var mıdır?

80 bin TL'ye toplamada yapabilirsin aslında o kadar yüksek bütçeye artık hazır almanın pek bir manası yok diye düşünüyorum.
Ekran kartını ve işlemciyi şuralardan alırsan gerisini de kafana göre alırsın birleştirirsin tamamdır.
Geri kalan 20-30 bin TL'ye istediğin kasadır anakarttır RAM'dir SSD'dir güç kaynağıdır soğutucudur seçersin alırsın. Çok daha iyi ve estetik olacağına eminim bu linktekinden.

Kankam linke tıklayınca çıkıyor sistem fiyatı, o yüzden koydum oraya. 80k hazır sistem. Alınır mı? Alınmaz mı fikriniz nedir?

Alınmaz o sistem hocam sen benim yazdığıma bak aklına yatıyorsa senin için çok iyi olur. Ha ben toplama yapamam kırarım, bozarım, bilmiyorum, uğraşamam falan diyorsan (yani endişeliysen) bir araştırmak lazım, sana hazır sistem bulmak için. Veya birleştiren bir siteden tekte almak lazım bütün parçaları. 🤔

İlla hazırsa bunu kesinlikle.

Alınmaz o sistem hocam sen benim yazdığıma bak aklına yatıyorsa senin için çok iyi olur. Ha ben toplama yapamam kırarım, bozarım, bilmiyorum, uğraşamam falan diyorsan (yani endişeliysen) bir araştırmak lazım, sana hazır sistem bulmak için. Veya birleştiren bir siteden tekte almak lazım bütün parçaları. 🤔
anladım yani tek tek toplamaya kalkınca linkteki sistemi daha yüksek oluyor o yüzden fikir almak istedim , benzer sistemi tek tek aynı fiyatlara toplama şansım olursa daha iyi olur en azından istediğim markaların ürünlerini almış olurum.

İlla hazırsa bunu kesinlikle.
illa hazır takıntım yok hocam sadece , hazır sistem olduğu zaman bazen daha uyguna geliyor o yüzden soruyorum . Birde gamegaraj güvenilirmidir ? Sorun çıkarsa teknik destek hizmetleri vs. nasıldır bilginiz varmı ?

Anladım yani tek tek toplamaya kalkınca linkteki sistemi daha yüksek oluyor o yüzden fikir almak istedim, benzer sistemi tek tek aynı fiyatlara toplama şansım olursa daha iyi olur en azından istediğim markaların ürünlerini almış olurum.

İlla hazır takıntım yok hocam sadece, hazır sistem olduğu zaman bazen daha uyguna geliyor o yüzden soruyorum. Bir de GameGaraj güvenilir midir? Sorun çıkarsa teknik destek hizmetleri vs. nasıldır bilginiz var mı?

Güvenilir sorun çıkmaz.

Toplamayla çok uğraşırsınız direk bunu alın geçin.

Anladım yani tek tek toplamaya kalkınca linkteki sistemi daha yüksek oluyor o yüzden fikir almak istedim, benzer sistemi tek tek aynı fiyatlara toplama şansım olursa daha iyi olur en azından istediğim markaların ürünlerini almış olurum.

Aynen. Zaten linkteki sistemde diğer sitelerdeki gibi değil yani hazır sistemlere normalde büyük fiyat değişiklikleri olur. Eğer distribütör firma ise fiyat dehşet fark ediyor. Ancak bu sitedekinin pek bir indirimi yok gibi, daha çok her parçanın en ucuzu ama biraz da ışıklı olanı olsun tarzından bir sistem olmuş. Yani kendiniz farklı ve daha güzel parçalar ile aynı fiyata hatta daha ucuza yapabilirsiniz.

İlla hazır takıntım yok hocam sadece, hazır sistem olduğu zaman bazen daha uyguna geliyor o yüzden soruyorum. Bir de GameGaraj güvenilir midir? Sorun çıkarsa teknik destek hizmetleri vs. nasıldır bilginiz var mı?

GameGaraj'ı forumda kullanıcıları bayağı mevcut yani bir sorun olmaz. Ama bu sistemi pek beğenmedim. Performans açısındanda sizin attığınızdan daha kötü. Estetik olarak da kendi fikrim 80 bin TL'yi hayatta vermem bu sisteme gördüğüm en çirkin kasalardan biri olabilir. Bir de işlemcisi 7800x3D ye nazaran daha düşük oyun gücüne sahip. RAM'ler kömür. Tek iyi yanı PSU çok iyi. Eğer kasada sadece hava sirkülasyonuna bakıyorsak oda iyi.

Eğer hazır alacaksanız en azından GameGaraj'daki yerine başta attığınız sistemi alın. Veya biraz bakın başka sitelerde illaki her zaman daha iyisi vardır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı