Hazır sistem vs toplama sistem

benveflütümle

Hectopat
Makaleler
1
Yakın zamanda bir PC alacağım, fakat karar veremedim montajlı (hazır) mı alsam tek tek toplayıp kendim mi montajlasam? Montajdan fazla anlamam, bir bilgisayarcıya götürebilirim. Fakat mahalle köşesi bir yer değil, tanınmış güvenilir bir yer olursa daha iyi olur. Bunun hakkında da önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeniz içerisinde en performanslı ama bi' o kadar kaliteli ürünler içeren hazır kasa bulursanız direkt alın ancak fiyattan kısmak için genellikle parçalar düşük seçiliyor.

Şuan ki durum için konuşuyorum eğer 6500 7000 TL gibi bir bütçen varsa sistem için kendin toplaman çok daha iyi olacaktır ama bütçen bunun altındaysa hazır sistemler çok daha avantajlı oluyor onları tercih etmeni öneririm.

Eğer bütçeniz yüksekse ve zamanınız varsa indirimleri takip ede ede en güncel ve en kaliteli bileşenleri seçerek devam edin. İstediğiniz bileşeni seçip ekleyebiliyorsunuz, hazır sistemde size dayatılan seçeneklerden bir tanesini seçmek zorundasınız. Bazılarında genelde kalitesiz bileşenler olabiliyor ve kaliteliyi seçerken de gereğinden çok fiyat farkı koyabiliyor. Yani ucuza almak isterken bir miktar zararda çıkma şansınız da var. Montaj hallolur bir şekilde. Youtube'dan yada en kötü iyi bir bilgisayarcıya götürerek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı