Hazır sistemden çıkarılan ekran kartı garanti dışı olur mu?

WaIter White

Decapat
Makaleler
1
Vatan Bilgisayar'dan bir süre önce hazır sistem aldım. Bir zaman sonra ekran kartında Coil Whine olduğunu fark ettim. Çok rahatsız etmiyor diye fazla kafama takmadım fakat ses gün geçtikçe çoğalmaya başladı. Ben de servise götürmeye karar verdim. Ekran kartını çıkarıp mı götürmem gerekiyor yoksa kasayla birlikte mi götürmem gerekiyor? Ekran kartını çıkarınca garanti dışı kalma gibi bir durum olur mu? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Vatan Bilgisayar'dan bir süre önce hazır sistem aldım. Bir zaman sonra ekran kartında Coil Whine olduğunu fark ettim. Çok rahatsız etmiyor diye fazla kafama takmadım fakat ses gün geçtikçe çoğalmaya başladı. Ben de servise götürmeye karar verdim. Ekran kartını çıkarıp mı götürmem gerekiyor yoksa kasayla birlikte mi götürmem gerekiyor? Ekran kartını çıkarınca garanti dışı kalma gibi bir durum olur mu? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Direkt olarak Vatan Bilgisayar'a sormanız daha sağlıklı. Farklı firmalar farklı politikalar izleyebiliyor.

Vatan Bilgisayar bildiğim kadarıyla kasayı götürürseniz onarım yapmıyor. Sorunlu parçayı götürmeniz gerekiyor. Yani ekran kartını. Ama yine de emin olmak için mail atabilirsiniz.

Kapağını birkaç defa açtım. Etiket gibi bir şey bulunmuyordu.

Vatan'a götür baksınlar tamir 30 gün sürebilir.
Bildigim kadarıyla hazır PC oldugu için kasa komple götürmen gerek ama toplama PC alsaydınız her parcada 3 yıl veya 2 yıl garanti olurdu tek tek götürebilirdin.

Yani ekran kartını çıkarıp götürdüğümde herhangi bir sorun yaşamaz mıyım?
Arkadaşım buradaki kimse Vatan teknik servis personeli değil. Sana kimse doğru bilgi veremez. Ara Vatan'ı sor işte. Müşteri hattının numarası var sitesinde.

Geri
Yukarı