Hazır sistemin fanları çalışmıyor

moruqqqq

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hazır sistem aldım ve ekran kartı montajını yaptım ardından kasayı monitörsüz çalıştırdım ve fanlar ve fanlardaki RGB'ler dışında her şey çalışıyordu. Hazır sistem oldugu için RGB'leri bir yere bağlamammı gerek bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka bıraktım molex girisi nerde onu bile bilmiyorum kral yardimci olursaniz sevinirin
Bu nasıl bir sıvı soğutma takma stili ya nerden aldın bu pcyi? Radyatörün altında olması gerekmez mi fanın arkadaşlar?

Dosya Ekleri

• IMG_0831.jpeg
    IMG_0831.jpeg
    192,4 KB · Görüntüleme: 23
Kanka CHA_FAN 1 girişi boş Molex'e bakacağım.

Kanka yardımcı olursan sevinirim hangi kabloyu degistireyim.

Kanka bunu çıkarıp yanındaki siyah kabloyamı takayım.

CHA_FAN 1 kısmı boşa fanların 3 pinlik ya da 4 pinlik kabloları olur onu CHA_FAN 1 kısmına takabilirsin fanın kablosu 3 pinlik ise en soldakilere takacaksın en sağdaki pin boş kalacak anakarttaki 4 pinlik ise kablo direkt bağla CHA_FAN 1 kısmına CHA_FAN kısmına bağlarsan fanları anakart üzerinden görebilirsin.

gaming gen tr den aldım kanka vallahi bilmiyorum teknik desteğe mail attım banada garip geldi yarın maile dünüş yaparlar heralde
Bende gaminggen'den aldım ne böyle fan çalışmama hatası ne de başkabir mağduriyet yaşadım hatta özenerek bile kurmuşlar sistemi bariz belli. Senin soğutucu fanı neden orda onu çözemedim benimki radyatörün altında ki doğru olanı radyatörün altında olmasıdır bence

Arkadaşlar hazır sistem aldım ve ekran kartı montajını yaptım ardından kasayı monitörsüz çalıştırdım ve fanlar ve fanlardaki RGB'ler dışında her şey çalışıyordu. Hazır sistem oldugu için RGB'leri bir yere bağlamammı gerek bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

Muhtemelen CHA_FAN girişi takılı değil ve fan kontrolcüsünün ya da Power kablosu takılı değil.

Bende gaminggen'den aldım ne böyle fan çalışmama hatası ne de başkabir mağduriyet yaşadım hatta özenerek bile kurmuşlar sistemi bariz belli. Senin soğutucu fanı neden orda onu çözemedim benimki radyatörün altında ki doğru olanı radyatörün altında olmasıdır bence
Kanka ben aldığımda cok yogunluk vardı bayram vesaire 12 iş gününde anca kargoya verilmisti yogunluktandır ekran kartında vesaire sıkıntı yok mail attım dün ızgaranın yeriyle ilgili ızgaraya kasanın ön fanına gelecek sekilde montaj yapmislar sivi sogutmanin kendi fanini tepeye montajlamislar maile donus yaptiklarinda yazicam

Geri
Yukarı