Hazır sistemin İSO'sunu almak

omercanulkler

Hectopat
Daha fazla  
Herkese Merhaba.
Arkadaşlar şu anda kullandığım windows üzerinde lazım olan birçok programım ve kişiselleştirilmiş ayarlarım mevcut. Bu programları ve ayarları diğer bilgisayarlarıma da yüklemek istiyorum, ancak hepsine sıfırdan kurulum yapmak benim için çok zor. Acaba şu andaki sistemin bir imaj dosyasını çıkarsam içindeki program ve ayarlamalarla birlikte USB ile diğer bilgisayarlara da yükleyebilir miyim?
Yöntem nasıldır?

Bu eğer mümkünse bende öğrenmek isterim. Ama etkinleştirme ile alakalı çok ta haksız sayılmaz arkadaş. Nitekim örneğin meşhur medya oynatıcılarından Pot Player ile ilgili ideal ayarları yapmak bazan zaman aldığı için bunu reg dosyası olarak paylaşanlar var. Fakat bu reg dosyalarını çalıştırsanız da bazan Pot'unuzdaki ayarlar değişmeyebiliyor. Bu örneği vermemin sebebi küçük meselelerde bile bu tarz etkinleştirme sıkıntıları sözkonusu. Bu konu çok önemli bir konu. Fakat sorduğunuz şeyin mümkün olduğunu sanmıyorum ne yazık ki. Daha bilgili arkadaşlar konuya bir göz atarsa sevinirim.

Aynı donanıma sahip sisteme imaj uygulanabilir. Acronis yedek alınır geri yüklenir. Farklı donanımlarda sysprep ile denemek lazım.

Burayı incelemelisin.
Her Marka/Model Bilgisayara Aynı İmajı (Kurtarma Bölümü ile Birlikte) Kurmak (I. BÖLÜM) enpedi-Windows 8

NLite ücretli sürüm ile de install.esd oluşturup iso dosyasındaki ile değiştirilip kullanılabilir. Uefi kurulun için. esd boyutu 4gb altı olması gerekir bu da sürücü ve programları kurulu bir sistemde imkansız. Esd-swim convert edilir parçalara bölünür en büyük dosya 4gb altı olacak şekilde 3.5-3.5-3.5gb gibi. Daha sonra iso içindeki install.esd silinir ve yerine oluşturulan. swim uzantılı dosyalar eklenir. İso dosyasını düzenlemek için Powerİso programı kullanılabilir. Rufus ile Uefi kurulum medyası oluşturmak için Usb bellek boyutu kullanacağınız iso dosyasınına göre büyük olması gerek.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı