Çözüldü Hazır sistemin soğutucusunu değiştirmek garantiyi bozar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KamilDerman

Hectopat
Geçen hafta KARNE-12 sistem aldım. i5 12400F işlemcinin stok fanı yetmiyor. Kule fanı soğutucu alıp takmayı düşünüyorum. Bu yapacağım işlem garanti olayını bozar mı?

Çözüm
Toplama sistem ile hazır sistem aynı şeyler demek değil. Eğer ürünün fişinde her ürün ayrı ayrı gösteriliyor ve toplama hizmeti diye ayrı bir ücretlendirme varsa bu toplama sistemdir ve her ürünün ayrı ayrı garantisi vardır. Lakin sallıyorum bunun gibi bir kasa aldıysanız bu hazır sistemdir ve kasa bir bütün sayılır garantisi de bütünlüğe dayalıdır yani bir değişiklik yaparsanız garantisi bozulur. Siz büyük ihtimalle toplama sistem almışsınız o yüzden herhangi bir sıkıntı olmaz.
Toplama sistem ile hazır sistem aynı şeyler demek değil. Eğer ürünün fişinde her ürün ayrı ayrı gösteriliyor ve toplama hizmeti diye ayrı bir ücretlendirme varsa bu toplama sistemdir ve her ürünün ayrı ayrı garantisi vardır. Lakin sallıyorum bunun gibi bir kasa aldıysanız bu hazır sistemdir ve kasa bir bütün sayılır garantisi de bütünlüğe dayalıdır yani bir değişiklik yaparsanız garantisi bozulur. Siz büyük ihtimalle toplama sistem almışsınız o yüzden herhangi bir sıkıntı olmaz.

Çözüm

Evet her parça ayrı ayrı yazıyor. Montaj ücreti de yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet her parça ayrı ayrı yazıyor. Montaj ücretide yazıyor.

Eğer durum buysa her ürünün garantisi ayrıdır dolayısıyla garanti bozulma gibi bir durum olmaz. Çünkü bu tür sistemlerde bir parçanda sıkıntı olduğunda sadece o parçayı garantiye gönderirsin. Hazır sistemlerde ise direkt kasayı göndermeni isterler. İtopya gibi siteler sana sistem satmıyor aslında toplu parçaları satıyor sadece toplama hizmetini bedavaya "satıyor".

Bozmaz tabii ki. 10100F ve GTX 1650 sistem almıştım. Epey bir yükseltme yaptım. Ekran kartı bozulduğunda GameGaraj'a yazdım. Sistemi göndermemi istediler. Ben de parça değişiklikleri yaptığımı, tüm sistemi gönderemeyeceğimi söyledim. Yalnızca ekran kartımı gönderdim ve tamir edildi.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı