Televizyonun kurulumunu yapmak garantiyi bozar mı?

H7raeth

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Vestel televizyon aldım yetkili servis cumartesi geliriz dedi ancak ben şimdi kurmak istiyorum. Garanti dışı kalır mı?

Merhaba. Vestel televizyon aldım yetkili servis cumartesi geliriz dedi ancak ben şimdi kurmak istiyorum. Garanti dışı kalır mı?

Garantiyi bozuyor, her yerdede yazıyor bu zaten, kurmayı bırak kutusunu açsanız bile sıkıntı. Ben bunu bilmeden kutusunu açmıştım kontrol amaçlı Allah'dan görmediler kurmaya gelince :D

Garanti bozulma kısmından emin değilim fakat kendiniz açıp kurduğunuz zaman eğer fabrikadan hatalı çıkmış bir cihaza denk gelmişseniz, hak iddia edemezsiniz. Kurulumu servis yaptığı zaman böyle durumlarda tutanak tutup, hemen yenisiyle değiştiriyorlar.

Bu yüzden istisnasız her zaman kutuya hiç dokunmamanız, gelen servise bütün işi bırakmanız tavsiye edilir.

Vestel öyle mi bilmiyorum fakat bazı servisler kendisi kurmazsa garantiyi başlatmıyor. Tüketici haklarına göre böyle bir şey yapma şansları yok tabi ki yokuş yapsalar da bir şekilde garanti hizmetini alırsın. Fakat cihazın kutudan hasarlı veya arızalı çıkma durumunda ilk açılışı servisin yapması sonrasındaki süreci biraz daha kolaylaştıracağı için beklemende fayda var.

Geri
Yukarı