Hazır Sistemle Gelen PSU'dan Dolayı Sistem Bozulursa Garanti Kapsamına Girer mi?

H7raeth

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam bende Gamepower warcry compact ATX 3 kasa var. Hazır sistem olarak almıştım. Tüm parçalar ile PSU dahil İncehesap'tan aldım. Şimdi elektrik dalgalanması, elektrik kesintisi olursa vs. parçalara zarar gelirse garanti kapsaminda mi? Nasıl olsa +80 Plus diye sattıkları PSU'dan dolayı oluyor bu. PSU Gamepower biliyorum iyi değil fakat sormak istedim.

PSU'nun içini açmadığın ya da 3.parti kişilere baktırmadığın sürece garanti dışı kalmaz.

Ayrıyetten örnek olarak geceleri şebeke elektriğinde dalgalanma olur. Voltaj yükselir. O yüzden sizin de voltaj dalgalanmasını engelleyemeyeceğiniz için kullanıcı hatası sayılmaz.

Son düzenleme:
PSU'nun içini açmadığın ya da 3.parti kişilere baktırmadığın sürece garanti dışı kalmaz.

Ayrıyetten geceleri şebeke elektriğinde dalgalanma olur.Voltaj yükselir. O yüzden sizin de voltaj dalgalanmasını engelleyemeyeceğiniz için kullanıcı hatası sayılmaz.
Sistemde stok fanı kule tipi ile değiştirdim bunun dışında hiçbir şey değişmedi
Psu içi falan hicbirsey açılmadı

Böyle bir durum üretici hatası da sayılmaz. Bu durumdan dolayı parçalar bozulursa suç kimin? :)
Dostum bahsettiğim kriterler dışında ürünün zarar görmesi durumunda üretici firmalar ücretsiz bakım yapacaklarını söylüyorlar. Ben kullanıcı olarak bana verilen hakka bakıyorum. Sonuçta o ürünü alırken Mesafeli Satış Sözleşmesi denilen evrakı kabul ediyor ve onaylıyorum. Gerisi firmaya kalmış.

geceleri şebeke elektriğinde dalgalanma olur. Voltaj yükselir. O yüzden sizin de voltaj dalgalanmasını engelleyemeyeceğiniz için kullanıcı hatası sayılmaz.

Böyle bir durum üretici hatası da sayılmaz. Bu durumdan dolayı parçalar bozulursa suç kimin?

Dostum bahsettiğim kriterler dışında ürünün zarar görmesi durumunda üretici firmalar ücretsiz bakım yapacaklarını söylüyorlar. Ben kullanıcı olarak bana verilen hakka bakıyorum. Sonuçta o ürünü alırken Mesafeli Satış Sözleşmesi denilen evrakı kabul ediyor ve onaylıyorum. Gerisi firmaya kalmış.

1- Dostun değilim.
2- Bu durumun yaşanması sonucunda "firmaların bakım tahaüdü verdiği" ile İlgili maddeyi / sözleşmeyi paylaşmazsan; "yanlış bilgi" olarak raporlayacağım. Diğer türlü tüketiciyi yanıtmış oluyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı