Hazır sistemlerde CPU soğutucu seçilmezse ne olur?

demobabax

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben 21k ya 4060'lı sistem buldum işlemci vs. ıyi uzatmayım konuyu. Simdi ben islemci sogutucu secebiliyorum upgrade ederken. Ama eger secmezsem işlemci soğutucu hiç olmuyor mu? Bir de 500GB M.2 SSD var ama yine upgrade ederken HDD ekleyebiliyorum. Eger HDD eklemezsem bilgisayarın tum depolamasi 500GB mi oluyor? Eger oyleyse 500GB az çünkü. HDD eklemeli miyim?

Stok soğutucusu ile birlikte geliyor.

Stok soğutucu geliyor. 21k'ya alacağınız sistem için ek soğutucu almanıza zaten gerek yok. Evet eklemezseniz 500 GB oluyor ama bence HDD eklemeyin, dışarıdan SATA SSD alıp kendiniz ekleyin.

HDD eklemezsen dediğin gibi 500 GB SSD olur. Soğutucu mevzusu şöyle ben sistem topladım 7600X işlemcinin stok soğutucusu yoktu netten alsam boş gelecekti extra soğutucu alınması gerekiyor ona dikkat et. Alacağın işlemcinin stok fanı varsa onunla gelir zaten.

HDD eklemezsen dediğin gibi 500 GB SSD olur. Soğutucu mevzusu şöyle ben sistem topladım 7600X işlemcinin stok soğutucusu yoktu netten alsam boş gelecekti extra soğutucu alınması gerekiyor ona dikkat et. Alacağın işlemcinin stok fanı varsa onunla gelir zaten.
5600 MPK var mıdır stok soğutucu

Merhaba. Ben 21k ya 4060'lı sistem buldum işlemci vs. ıyi uzatmayım konuyu. Simdi ben islemci sogutucu secebiliyorum upgrade ederken. Ama eger secmezsem işlemci soğutucu hiç olmuyor mu? Bir de 500GB M.2 SSD var ama yine upgrade ederken HDD ekleyebiliyorum. Eger HDD eklemezsem bilgisayarın tum depolamasi 500GB mi oluyor? Eger oyleyse 500GB az çünkü. HDD eklemeli miyim?

İşlemci soğutucu seçmemenize izin veriyorsa büyük ihtimalle işlemcinin kendi stok fanı ile gönderiyorlardır. Fakat çoğu durumda bu stok fan yetersizdir. SSD kısmında ise eğer HDD seçmezseniz sadece SSD kadar bir depolama alanınız olur. Bana göre eğer seçenekler arasında SSD'yi 1TB olarak seçebiliyorsanız HDD'ye gerek kalmayacaktır. Seçemiyorsanız da bana kalırsa HDD eklemeyin, daha sonradan bütçeniz varsa SSD takviyesi veya yükseltmesi yapın. Tabii bu dediklerim kullanım durumlarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre değişiklik gösterebilir.

Geri
Yukarı