Hazır veya toplama sistem tavsiyesi

Daha fazla  
Lütfen konuyu tamamen okuyun çünkü daha önce açtığım konular da gerçekten konu okunmadigi için hiçbir şekilde yardımcı olamadı arkadaşlar. Yılbaşında yeni bir PC alacağım ve gerçekten hala bir şeye karar kilamadim. Bütçem 9.5k ama en çok 10bin TL'ye kadar çıkabilirim ve bu 10bin TL'ye ASUS VG24VQ monitör 1800TL G203 mouse 190TL HyperX Cloud Stinger Core 350TL Klavye'ye ise hala bir şey bulamasam da GXT 890 cada düşünüyorum ve bu fiyatta ki klavywle önerilerinize açığım. Yani geriye PC için toplam 7300 TL gibi bir para kalıyor ve montaj bilmiyorum bu yüzden hazır sistem istiyorum fakat montaj ile gönderen siteler de toplarsaniz olur bu alacağım sistemde ki başlıca isteklerim;
Intel Core i5 10400F veya ayni güçteki işlemciler.
RTX 2060.
2×8 RAM.
Kasa ve PSU'nun kaliteli ve hava sirkülasyonu iyi olması.
En az 500GB SSD.
Anakartin geleceğe dönük olması.
Ve bu sistemi hiçbir değişiklik yapmadan en az 4-5 yıl kullanmak istiyorum.

Yani sizden isteklerim şunlar;
Dediğim kriterlere uyan en fazla 7.3K olan bir sistem.
400 TL bir klavye önerisi.

Gerçekten şimdiden konuyu okuyup bana en ufak yardımınız bile dokunsa sizden çok çok teşekkür ederim.

Konuyu tamamen okudum ve toplama bilmediğine değinmişsin. Eğer toplama bilmiyorsan öğrenmen yararına olur. Toplama bilmiyorum diye 500 TL'lik farka ben şahsen girmem. Sen girer misin bilemiyorum. Şu sistem toplamada pek bilgili değilim. Özellikle'de bütçen 7.300 TL gibi yüksek sayılacak bir bütçe olduğundan pek yardımcı olamayacağım. Ama şu anda bir sürü site Youtuberlar ile anlaşıp sistem yapıyorlar o sistemler gerçekten ucuz olabiliyor. Ama senin bütçen fazla olduğu için böyle şeylere gerek yok. Mutlaka yardımcı olacaklar çıkacaktır.

Hocam belki 7.3 değil 7.4-7.5 olur ama bir önerim var SSD'yi Samsung EVO serisinden almanızı ve RAM - Anakart MHZ değerini 3. öncelikte tutun 1. önceliğiniz Ekran Kartının güçlü olması 2. önceliğiniz işlemcinin güçlü olması 3.önceliğiniz RAM ve Anakart'ın MHZ Değerini yüksek tutun.

Öncelikle şunu sormak istiyorum.

Demişsiniz sadece oyun mu oynayacaksınız yoksa yayın vs de açar mısınız?

Yayın falan acmayacagim canlı ders ve oyun için kullanacağım.
Konuyu tamamen okudum ve toplama bilmediğine değinmişsin. Eğer toplama bilmiyorsan öğrenmen yararına olur. Toplama bilmiyorum diye 500 TL'lik farka ben şahsen girmem. Sen girer misin bilemiyorum. Şu sistem toplamada pek bilgili değilim. Özellikle'de bütçen 7.300 TL gibi yüksek sayılacak bir bütçe olduğundan pek yardımcı olamayacağım. Ama şu anda bir sürü site YouTuber'lar ile anlaşıp sistem yapıyorlar o sistemler gerçekten ucuz olabiliyor. Ama senin bütçen fazla olduğu için böyle şeylere gerek yok. Mutlaka yardımcı olacaklar çıkacaktır.

Düşünmeniz bile beni çok sevindirdi fikirlerinizi dikkate alacağım.
Hocam belki 7.3 değil 7.4-7.5 olur ama bir önerim var SSD'yi Samsung Evo serisinden almanızı ve RAM - anakart MHz değerini 3. öncelikte tutun 1. önceliğiniz ekran kartının güçlü olması 2. önceliğiniz işlemcinin güçlü olması 3.önceliğiniz RAM ve Anakart'ın MHz değerini yüksek tutun.

Çok bilgim olmadığı için danisiyorum sizin bana önereceğiniz bir hazır sistem veya montajla gönderilen bir sistem önerebilir misiniz.

Böyle bir sistem buldum anakart stokta yok kendiniz oradan MSI B460M'i seçmelisiniz ve 1 adet daha 8 RAM eklemelisiniz bunları yaptıgınızda 7300TL fiyatı oluyor.

Böyle bir sistem buldum anakart stokta yok kendiniz oradan MSI B460M'i seçmelisiniz ve 1 adet daha 8 RAM eklemelisiniz bunları yaptıgınızda 7300TL fiyatı oluyor.

Bu ürünün kasa ve PSU'su kötü ve alanların çoğu bu sistemden memnun değil başka bir öneriniz var mı?

Bu ürünün kasa ve PSU'su kötü ve alanların çoğu bu sistemden memnun değil başka bir öneriniz var mı?

O zaman bunu önereceğim
3600X yerine R5 3600 seçtiğinizde 554 TL daha ucuz olarak 7.500TL fiyatı oluyor kasa yukarıdakiyle aynı fakat PSU Zalman ve başka PSU seçenekleride var.
Buna da anakartı MSI B460M PRO yapıyoruz + 8 GB RAM ekliyoruz + SSD'yi 240'dan 480'lik olanı seçiyoruz 7550TL fiyatı oluyor fakat kasanın ön tarafında fan yok.
Burada işlemciyi R5 3600 olarak değiştiriyoruz kasayı da kendinize göre seçebilirsiniz.
burada da işlemciyi R5 3600 yapıyoruz kasa seçenekleri mevcut.
Burada da R5 3600 seçiyoruz kasa seçenekleri farklı olarak mevcut.
Warez olan sistemde kasayı Gamepower 550W PSU yapıp 7171 TL, Gamepower 650W PSU yapıp 7232 TL veya Gamepower warCry yaparak 7482 TL'ye almak bu 3'ünden birini seçip almanızı tavsiye ederim işlemciyi R5 3600 yapmayı unutmayın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı