Haziran 2020 Su faturaları

Haziran ayı su faturanız nasıl geldi

• Normal

• Abartı

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Aynı durumu ben de yaşadım. Normal olan bir şey mi var da buna şaşıralım. Alıştık.

Her hafta 50-400 ürüne ek zam biniyor, doğal gaz ucuzluyor ama haneye değil fabrika patronlarına, teknoloji üretemiyoruz dışarıdan gelenlerede extra vergiyi bindiriyoruz, bu insanlar napsın tost makinasında mı RDR 2 oynasın? Su bu arada evet 100 ü geçmezdi 150 küsür geldi bu ay. Memlekete para lazım, 2 ay pandemi sürecinde para kalmamış olabilir.

Artı da eklemek isterim, suyu kontörlü yapmadığınız sürece, su sayacındaki değerleri okunup eksik veya az kullandığınız zaman size fatura kesilmiyor, diğer ay faturanıza yazılıyor bu sayede aylık su harcama bazınız arttığından dolayı ( fazla kullanım ) extra çarpanlarla karşılaşılıp fiyat olarak kitleniyor. Bana kalsa tüm sular kontörlüye çevrilmeli, en azından paran kadar harcar, ekonomi yapar, hakkını bilir ve ona göre temkinli kullanarak büyük bir tasarrufa geçmiş oluruz.

Son okuma tarihinden ilk okuma tarihini çıkarıp kaç aylık fatura olduğunu öğrenebilirsin.
İzmir'de oturuyorum. 3 kişilik bir aileyiz. 4 ayda 360TL kadar geldi. 84 TL atık su bedeli bu arada.

Bu memlekette kaçak kullananların faturasının da normal vatandaşa yazıldığı bir gerçekle yaşıyoruz, kaldıki pandemi sürecinde boşalan kasalar dolmayacak mı sandınız?

Geri
Yukarı