Hazırlığı nasıl daha rahat geçiririm?

FaZEaZ

Kilopat
Yer
Evren
Daha fazla  
İyte'de hazırlık okuyorum ve develop your righting ödevlerinde çok zorlanıyorum. Mesela "to, the, a" gibi küçük şeyleri yazmayı unutuyorum. Hocamız bunlar olmadan İngilizce konuşabilirsin ama akademik İngilizce yazamazsın dedi. Eksiksiz İngilizce öğrenmek istiyorum, önerileriniz neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
İngilizce temelinin çok zayıf olduğunun göstergesi bu dediğin şey. İfade ve tanımlamalarda kullanacağın "to, the, a, an, at, be" için hiç üşenme ve basit ifadelerden başlayarak yeniden bir eğitim al. Hazırlıkta bununla uğraşmazlar, zaten İngilizce öğrenirken en temel konu zamanlardan önce ifadeler olduğu için A1 düzeyinin içinde bunları çözmüş olman beklenir. Birisinden birebir ders ile destek alabilirsin.

Bu ifadeler her dil için öğrenilecek ilk temellerdir. En başından bunlar eksiksiz olarak oturmazsa sonrasında düzeltmek daha zor oluyor. Bu yüzden iyi düzeyde dil öğreten kurum ya da kişiler hiç çekimlere, zamanlara ve bağlaçlara girmeden 2 ay kadar "sadece" bunların temelini oturtmak için gelişim planı yaparlar. Buna sadece İngilizce'de değil, İspanyolca ve Fransızca öğrenim süreçlerinde de denk geldim. İlk 2-3 ay çok fazla basit ve can sıkıcı geçiyor, yeni şeyler öğrenmeye hevesli olduğun için bir an önce atlamak istiyorsun ama kesinlikle gerekli bir süreç.

Yeni konular

Geri
Yukarı