Nasıl daha akıcı İngilizce konuşulur?

Yabancı videoları izleyebilirsin. Mesela arabalar hakkında merakın varsa yabancı videolar izle. Veya uzay hakkında merakın varsa İngilizce olarak izle.
Bir de yabancı bir arkadaş bulursan iyi olabilir. Uygulamaları İngilizce kullanıp telaffuzunu da geliştirebilirsin.
Ben en büyük faydayı İngilizce video izlemekte gördüm. Hatta altyazı varsa açmanda fayda var. Bilmediğin kelimeleri de çeviri üzerinden çevirirsin hem kelime bilgin gelişir hem daha iyi anlarsın.

İngilizcede genel olarak sıkıntı çekmiyorum fakat konuşmamı daha akıcı hale getirmek istiyorum. Aktif olarak İngilizce konuşup kendimi geliştirebileceğim ücretsiz yerler var mı?
Ben lise 1'de İngilizce okuyordum. Seviyem B2'di ama daha sonra başka okula geçtiğim için İngilizce derslerine devam etmedim. Onun yerine İngilizce altyazı dizi izlemeye başladım. 1-2 yıl sonra boş zamanımı İngilizce öğrenerek değerlendirmeye karar verdim. Ve gittiğim kursun seviye belirleme sınavında seviyem C2 çıktı. O yüzden İngilizce altyazılı dizi veya film izlemeyi tavsiye ederim.

İngilizcede genel olarak sıkıntı çekmiyorum fakat konuşmamı daha akıcı hale getirmek istiyorum. Aktif olarak İngilizce konuşup kendimi geliştirebileceğim ücretsiz yerler var mı?

Ben kitap çevirerek ve bir arkadaş edinip karşılıklı konuşmak oyun oynamaktansa dil öğrenmek en iyisi :)

Yeni konular

Geri
Yukarı