Hazırlık için ingilizceye nasıl çalışmak gerek?

Denizcilik okuyacağım ama yok yere 1 yılım gitti ve şimdi üniversite kazandım. 1 ay sonra hazırlık geçme sınavı var ve geçme notu 60 ( belki bu yıl 70 olabilir). 1 yıl daha hazırlık için beklemek istemiyorum zaten çok istemediğim bir üniversiteye yerleştim, hemen mezun olup işime başlamak istiyorum. Ayrıca ilk fırsatta yatay geçiş deneyeceğim. Sorum şu hazırlık sınavını geçmem için çalışmam gereken özellikle bir konu var mı? Bu 1 aylık süreçte ne yapabilirim? Geçersem zaten İngilizce kursuna kayıt olacağım yeter ki hazırlığı geçeyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tense ve modal konusuna bak, biraz kafanda bir şeyler oturur. İngilizce içerikler oku. A1-B1 arası kelimelere çalış. Oxford kelime listelerinden faydalanabilirsin. İnternette basit İngilizce testleri bul onları çöz. YDT soruları çözmeyi dene (hazırlık sınavına göre bir 100 kat zordur belki o yüzden sınavın yarısı kadar bile yanlışın çıkarsa umursama).

Paragraf ve essay yazmayı öğren. Öğrenirken kullandığın kelimeler A1 kelimeler değil de B1, B2, C1, C2 kelimelerden seç. Genellikle essaylerin içinde kullanılan cümle bağlaçlarını kullan hem kelime hem paragrafa ciddiyet yükler. Listening için bolca pratik yap, vocabulary kısmında da bu süreçte test çöz. 1 ayda 60 alınabilecek bir sınav biraz da olsa temelin varsa ama okuluna da bağlı tabii. Okullar örnek sınav paylaşabiliyor okulun yadyo kısmını bir kontrol et veya geçmiş sınavlar mevcutsa onlara bak. Başka okullarada bakabilirsin en azından tecrübe olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı