Hazırlık sınıfında kur sistemi nasıl işliyor?

Yiğitcan4545

Hectopat
Daha fazla  
Hazırlık sınıfında kur sistemi tam olarak nasıl oluyor? Alt kur üst kur falan diyorlar. Alt kura kalinca ne oluyor? Alt kura kalsak bile sınavlara girmemiz gerekiyormus. Sinifta kaldiysam bunun ne anlami var? Bir aydinlatabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alfa betadan bahsediyor olabilirsin. Eğer dil yeterlilik sınavında başarılı olmazsan A1-A2'den başlarsın ama başarılı olursan B1'den başlarsın. Her kurun geçme sınavları oluyor midterm ve final diye, eğer kalırsan kuru tekrarlıyorsun.

Bizde İngilizce öğretmenliği ve İngiliz dili ve edebiyatı bölümleri için C kuru, diğer bölümler için A kuru mevcuttu. C kurunda daha ileri seviye eğitim görülüyordu, A kurunda direkt lise seviyesi basit eğitim veriliyordu. Yani seviye aslında gidilecek bölümlere göre belirleniyordu.

Teşekkür ederim ikinize de ama tam olarak anlamadığım şey bu değil. Şimdi ilk dönem kalırsam alt kura mı kalmış oluyorum? Alt kura kalınca 2. dönem ne yapıyoruz? Eğer alt kura kalırsak baraj puanı 60'tan 80'e çıkıyormuş. Eğer kaldıysam sınıf tekrarı yapmam gerekmez mi neden baraj puanı değişiyor?

Sizinkini bilemem ama bizimkinde sınıfta kalındığında alt kura düşülmüyor. Aynı sınıf bir daha görülüyor çünkü bölümün gerektirdiği belli bir yeterlilik düzeyi var. A kuru gerekiyorsa A kuru, C kuru gerekiyorsa C kuru başarıyla bitirilmeli. Bahsettiğiniz baraj puanı durumuna hakim değilim, bizde baraj 70 puan idi. Tabii Yabancı Diller Yüksekokulunun belirlediği kurallar olduğu için hangi üniversitedeyseniz oranın öğrenci işlerine veya hocalarına sorabilirsiniz.
@Yiğitcan4545

Sizinkini bilemem ama bizimkinde sınıfta kalındığında alt kura düşülmüyor. Aynı sınıf bir daha görülüyor çünkü bölümün gerektirdiği belli bir yeterlilik düzeyi var. A kuru gerekiyorsa A kuru, C kuru gerekiyorsa C kuru başarıyla bitirilmeli. Bahsettiğiniz baraj puanı durumuna hakim değilim, bizde baraj 70 puan idi. Tabii Yabancı Diller Yüksekokulunun belirlediği kurallar olduğu için hangi üniversitedeyseniz oranın öğrenci işlerine veya hocalarına sorabilirsiniz.
@Yiğitcan4545
Sağolasın. Sordum da onların da bir fikri yok sürekli değişiyor biz de takip edemiyoruz diyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı