Hazırlık okunur mu?

Scar

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, arkadaşlar sizce 1 sene feda edip ingilizce hazırlık okunur mu? ingilizcem ne çok iyi ne çok kötü orta seviyede bir ingilizceye sahibim. Ama 1 sene kaybetmeye değer mi sizce? Mehmet Akif Ersoy üniversitesinde okuyacağım, eğitimi nasıldır? Ayrıca bu hazırlığın sınavlarından kalırsan normal okula başlayamama gibi durum var mıdır?

Mehmet Akif Ersoy üniversitesi hakkında pek bir bilgim yok. Ancak dil eğitimi iyi değilse hiç vakit kaybetme hazırlıkta. Geçme imkanın varsa direkt geç.

Dil eğitimi yararlıdır ama hangi üniversite de okuduğun da önemlidir. Mesela ben Çukurova üniversitesindeyim 4e geçtim. Bizim üniversite de dil eğitimi alan çok arkadaşım var kimisi vakit kaybı diyor kimide çok yararlı oldu diyor bence kendi geliştirdiğin kadar zevk alırsın.

Evet ben de o yüzden kuşkudayım, eğitimi kötüyse boşu boşuna 1 yıl yanmış olacak. Sonuçta bir yıl boyunca orada yaptığım masrafla güzel bir dil kursunda 3-5 ayda öğrenebilirim. Ama güzel hocalar, güzel eğitim varsa katkısı fazla olur, keşke bir MAE'de hazırlık okuyan birisi çıksa :)

Arkadaşların dedikleri gibi üniversiteni beğenirsen, ortamını seversen bence okumakta bir mahsur yok. Ben hazırlık sınavını geçmiştim ama okumak istedim hem üniversiteye alışayım diye hem de Bilg. Mühendisliği için İngilizce'min pek yeteceğini sanmıyordum. Yarım dönem hazırlık okudum böyle bir şansımız varmış çok yararını gördüm, hem dil gelişimi hem de arkadaşlık kurma gibi konularda. Açıkçası hazırlık baya boş bir program oldukça boş vaktiniz olacak, o bakımdan kendinizi diğer alanlarda geliştirmeniz için yada benim yaptığım gibi oyun oynamak için güzel bir dönem :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı