Çözüldü Hazırlık sınıfı tercihi yapılmalı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Berkay6677

Hectopat
Daha fazla  
Benim bölümümde zorunlu hazırlık sınıfı var. Üniversite kaydı yapacağım zaman isteğe bağlı hazırlık sınıfı tercihi var onu tercih etmemin veya etmememin farkı nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şimdi bölümünüz farklı bir yabancı dille %30 ya da %100 eğitim veriyorsa zaten hazırlık okumak zorundasınız. Ya muaf olmalı ya da hazırlık okumalısınız. İsteğe bağlı hazırlık programında eğitim dili %100 Türkçe olduğu için kalsanız sorun olmuyor. Gene de üniversitenizin yönetmeliğine bakmakta fayda var.
Şimdi bölümünüz farklı bir yabancı dille %30 ya da %100 eğitim veriyorsa zaten hazırlık okumak zorundasınız. Ya muaf olmalı ya da hazırlık okumalısınız. İsteğe bağlı hazırlık programında eğitim dili %100 Türkçe olduğu için kalsanız sorun olmuyor. Gene de üniversitenizin yönetmeliğine bakmakta fayda var.

Çözüm
%30 ingilizce ve zorunlu hazırlık var evet ama üniversite kayıt ekranındaki isteğe bağlı hazırlık sınıfını seçip seçmememin ne farkı var.

Seçseniz de seçmeseniz de değişen bir şey olmayacak. Hayır seçebilirsiniz, hazırlık zaten okuyacaksınız. Bölümünüz farklı dille eğitim veriyor ve hazırlık zorunlu sizde. Muaf olursanız ya da yabancı dil notunuz varsa bilemem.

Seçseniz de seçmeseniz de değişen bir şey olmayacak. Hayır seçebilirsiniz, hazırlık zaten okuyacaksınız. Bölümünüz farklı dille eğitim veriyor ve hazırlık zorunlu sizde. Muaf olursanız ya da yabancı dil notunuz varsa bilemem.

Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı