Çözüldü HCT245 nedir ve nereden temin edilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GYD

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Yakın zamanda aldığım 3D yazıcımın nozzle sıcaklığının sürekli olarak artmasından dolayı MOSFET'i kontrol etmek istemiştim fakat resimde gördüğünüz hct245'in yanmış olduğunu gördüm ve sorunun bundan kaynaklanıyor olabileceğini düşündüm.

Resimde gördüğünüz hct245'i nereden ve nasıl temin edebilirim?

Dosya Ekleri

• hct245.jpg
    hct245.jpg
    162 KB · Görüntüleme: 106
Merhabalar @GYD kullandığım ender 3 v2 3d yazıcımında tablasının ısısı makineyi açar açmaz 110°c a çıkıyor. İnternette araştırdığımda senin yazıcınında üzerinde bulunan Hct245 mofsetin yandığını okuyunca sana danışmak istedim.

Diğer bir arkadaş çakır elektronikte satıldığını yazmış.

Danışmak istediklerimi alta yazıyorum.
Müsait olduğunda cevaplarsan sevinirim.

1. Yanan devre elemanını oradan mı -çakır elektronik- temin ettin?
2. Siparişi verdiğin sayfa linki aşağıya bıraktığım link mi?

Şimdiden teşekkürler.

Açıkçası bu entegre hakkında pek bilgim olmadığı için yaşadığım yerde bir elektronikçiye götürüp makul bir ücrete yaptırmıştım. Yeni fiyatlar hakkında bilgim yok ama şansınızı denemek isterseniz gittiğim elektronikçiyi üstlerde yazmıştım. Elektronikçinin benim anakartıma taktığı entegrenin üzerindeki yazılar ile eskisinin üzerindeki yazılar birebir aynıydı fakat çözümdeki arkadaşın ve senin attığın linkteki entegrenin üzerindeki yazılar aynı değil. Linkteki entegre aynısı olabilir de olmayabilir de fikrim yok.
Merhaba ben entegremi değiştirdim şimdi yazılım atacağım eğer olursa size nerden aldığımı söyleyeceğim ama çakır elektronikten almayım, soıc20 kodlu olduğu için büyük geliyor.

Açıkçası bu entegre hakkında pek bilgim olmadığı için yaşadığım yerde bir elektronikçiye götürüp makul bir ücrete yaptırmıştım. Yeni fiyatlar hakkında bilgim yok ama şansınızı denemek isterseniz gittiğim elektronikçiyi üstlerde yazmıştım. Elektronikçinin benim anakartıma taktığı entegrenin üzerindeki yazılar ile eskisinin üzerindeki yazılar birebir aynıydı fakat çözümdeki arkadaşın ve senin attığın linkteki entegrenin üzerindeki yazılar aynı değil. Linkteki entegre aynısı olabilir de olmayabilir de fikrim yok.
Ben entegreyi değiştirdim, yazılımı nasıl kurabiliriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben entegremi değiştirdim şimdi yazılım atacağım eğer olursa size nereden aldığımı söyleyeceğim ama çakır elektronikten almayım, soıc20 kodlu olduğu için büyük geliyor.

Ben entegreyi değiştirdim, yazılımı nasıl kurabiliriz?

Entegreyi değiştirdikten sonra yazılım kurmaya gerek olmamıştı bilmiyorum.

Geri
Yukarı