HD 2400 Pro E2200 Benzeri Sistemlere Nasıl Dayandık?

The Towande

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, vaktiniz varsa gelin biraz sohbet edelim. Normalde sistemim Ryzen 5 3600 / RTX 2060 / 2x8 RAM / B450M S2H... Diye giden gayet güzel bir sistem, fakat 1-2 sorun dolayısıyla teknik servise verdim ve 2 hafta boyunca PC'siz kalacağım. Bende evdeki külüstür ama emektar olan eski sistemi kurdum. Onunda 2 GB RAM / ATI Radeon HD 2400 Pro 256 MB / Intel E2200 / 150 GB HDD... Diye gidiyor özellikleri. İçinde bulunan eski oyunları oynayıp kopmalık eski şarkıları dinleyip kelimenin tam anlamıyla nostalji yaşadıktan sonra sıkılmaya başladım. Ve internete girdim ve kasmaya başladığı için zevk alamadım ve ondanda sıkıldım. Bildiğiniz benimle 8 yıl Far Cry 3, Crysis, GTA IV, South Park Stick of the Truth, Saints Row IV gibi nice oyunları en düşük çözünürlük (640x480) ve ayarlarda 30 FPS'lerde devirmiş bu emektar kelimenin tek anlamıyla 1 günde kendinden bezdirdi. Düşünüyorum da bilgim ve beklentim olmadığında nasılda mutluymuşum. Sizin böyle varsa anılarınız nasıl anlatında biraz duygulanalım.
(Şu an arkada Windows 7'nin içinde gelen Kalimba müziği açık ve Purple Place'de yanlış pastayı yaptığım için şeften azar işitiyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir tane bende de var. Ama sizinkinden de beterdi. Tek çekirdek işlemci (Celeron 900), Onboard Sis Mirage 3 Graphics (Kullananlar bilir. Bu ekran kartından vasatı yoktur.), 3GB RAM, 160GB HDD. Ama hiç hakkını yememem gerek. O olmasaydı teknolojiye atılamazdım. O bilgisayarı her gün iyileştirmek için elimden geleni yapardım. Bir süre böyle devam ettik kendisiyle. 3 kere masadan düştü, bana mısın demedi. Kendisi 13 senelik bir Laptop. Daha da ölmemek için direniyordu. Ki hala da çalışıyor. O olmasaydı sanırım kendimi bomboş hissederdim. Teknoloji hakkında öğrendiğim ne varsa, onu iyileştirmek için okuduğum makaleler ve her gün hayalini kurduğum parçalar sayesinde öğrenmiştim. İyi bilgisayar toplayınca tabii sonrasında kötü bilgisayara geçince bir hayal kırıklığı yaşamak çok doğal. Artık son demlerine geldiğinde, Chrome'da bile gezinemeyecek hale geldi ve kendisini emekliliğe ayırma ve artık kafamı dinleme vakti olduğunu anladım. Ama onun da ayrı bir zevki var ya. Tabii şu an sorsan 'Bir daha o Laptop'a dönmek ister misin?' diye, sanırım soruyu sorduğun an Laptop'u parçalamış olurum.

Bir tane bende de var. Ama sizinkinden de beterdi. Tek çekirdek işlemci (Celeron 900), Onboard Sis Mirage 3 Graphics (Kullananlar bilir. Bu ekran kartından vasatı yoktur.), 3GB RAM, 160GB HDD. Ama hiç hakkını yememem gerek. O olmasaydı teknolojiye atılamazdım. O bilgisayarı her gün iyileştirmek için elimden geleni yapardım. Bir süre böyle devam ettik kendisiyle. 3 kere masadan düştü, bana mısın demedi. Kendisi 13 senelik bir Laptop. Daha da ölmemek için direniyordu. Ki hala da çalışıyor. O olmasaydı sanırım kendimi bomboş hissederdim. Teknoloji hakkında öğrendiğim ne varsa, onu iyileştirmek için okuduğum makaleler ve her gün hayalini kurduğum parçalar sayesinde öğrenmiştim. İyi bilgisayar toplayınca tabii sonrasında kötü bilgisayara geçince bir hayal kırıklığı yaşamak çok doğal. Artık son demlerine geldiğinde, Chrome'da bile gezinemeyecek hale geldi ve kendisini emekliliğe ayırma ve artık kafamı dinleme vakti olduğunu anladım. Ama onun da ayrı bir zevki var ya. Tabii şu an sorsan 'Bir daha o Laptop'a dönmek ister misin?' diye, sanırım soruyu sorduğun an Laptop'u parçalamış olurum.
Benzer hisler hocam. 2 hafta nasıl geçecek hiç bilmiyorum.

Bende hala E5400 ve ATI Radeon bir şeybir şey kartı var isimini hatırlamıyorum 3.yılımdayım stellar kriptoparası yükselirse 3.5 yılında PC'yi toplayacağım işim stelları baglı her gün dua ediyorum acıtınasyon en yuksek te iyi gunler.
o nasıl teknik servis mining falan mı yaptın bizim burda anca iki format 50 tl

HD 2400 pro zamanında boyundan büyük işlerden çıkmış bi ekran kartı. Directx 11 desteği olsa Crysis 3 bile çalıştırabilecekti nerdeyse.😅

HD 2400 pro zamanında boyundan büyük işlerden çıkmış bi ekran kartı. Directx 11 desteği olsa Crysis 3 bile çalıştırabilecekti nerdeyse.😅
Bully deneyelim dedim. En düşük ayarlarda maksimum 40 FPS gördüm direkt kapattım gözümü ağrıttı vallahi.

Benim neslim Far Cry 3 falan görmedi Doom ooohhh hiçbiri yok ben sadece ablam abim le GTA san anderes ya da GTA Türk oynuyordum ama en sevdiğim GTA turktu

Geri
Yukarı