Çözüldü HD 3000 sistemde mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Akdenizz83

Decapat
Daha fazla  
RAM
4gb
SSD veya HDD modeli
kioxera 240gb
Ekran kartı
gt 520mx
Anakart
hm55 chipset
İşlemci
i7 2620m
Minidump dosyalarım.
Ekran kartımla alakalı olduğunu düşünüyorum ama çözemedim, sık sık donuyor, ağırlıkla da mavi ekran veriyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ekran kartı sorun çıkartığı zamanlarda da ekteki resimde olduğu gibi driverı yuklu olan kart ama aygıt yönetiscisinde tanınmış bir şekilde görünmüyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    107,5 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ekran kartınız o zaman rahmetli olmuş :( Geçmiş olsun.

Wi-Fi kısmında en azından bir sıkıntı var mı onu öğrenelim.
Merhaba, öncelikle Technopat'a hoşgeldiniz.

Wi-Fi sürücünüz bir kez, NVIDIA ekran kartı sürücünüz ise 4 kez çökmüş.
Ancak attığınız resime bakacak olursak NVIDIA ekran kartında donanımsal arıza var.

Eğer başarabilirsek OCCT programını indirip ekran kartına maksimum 10 dakikalık bir VRAM testi yapalım.

Şimdi geçelim diğer hataya.

Wi-Fi sürücüsü çökmüş. Dosyada aygıt kimliğine kadar çıktı.
USB\VID_148F&PID_3070 kimliğine sahip bir Wi-Fi kartı var sistemde.

İki tane link attım. Dener misiniz? Donanım Kimliğine uygun olarak arattım.

@KayseriliBirOyuncu bu kategoride Dump dosyasıyla iş yapıyoruz hocam.
Resmin falan bir önemi yoktur bu kategoride.
Dosya yoksa Event Viewer raporu isteriz.

forum çok hakim olduğum bir yer değil sadece okurum 1 kez konu açmayı denedim oldu olmadı bilmiyorum sonra buraya yazdım, yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler,

@KojiroHyuga04 hocam wifiyi sürücüsünü yükledim ve peşine occt de vram testi kısmında ekran kartını göremedim ne yapamlıyım

kapattım açtım bu şekilde göründü

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-11-18 230601.png
    Ekran görüntüsü 2022-11-18 230601.png
    154 KB · Görüntüleme: 23
  • Yeni Bit Eşlem Resmi.jpg
    Yeni Bit Eşlem Resmi.jpg
    185,9 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Ekran kartınız o zaman rahmetli olmuş :( geçmiş olsun.

Wi-Fi kısmında en azından bir sıkıntı var mı onu öğrenelim.

Kurtarmak için bir yolu yok herhalde, kısaca kartın geçmişini söyleyeyim ikinci el olarak Hatay'da bir bilgisayar servisiden (eski shiftteknik(İzmir) müdürüymüş soyalp bilgisayar diye adama dedim böyle böyle driver sıkıntılı olmuyor yukllenmiyor dedi gönder gönderdim gitti 1 ay durdu yaptım dedi gönderdi yine aynı sonra telefonlarımı açmadı falan filan) aldım sağlam dediler CPU-Z de göründüğünü bir sıkıntısı olmadığını söylediler FurMark falan video gönderdiler bir sıkıntı yok gibiydi bende FurMark falan yaptım da ayrıtılarına dikkat etmedim ekran kartının sıcaklığı ismi modeli falan görünmüyormuş sonradan fark ettim, adama bunu dedim onlara itibar etmemek lazım gibi gereksiz açıklamalar bilgili adam ama bilgi ve dürüstlük farklı kavramlar, neyse yediğimiz güzel kazıktı, sevdiğim bir PC bir de kullansaydım daha iyi olurdu, muhtemelen onboard kartı ile kullanacağım, @KojiroHyuga04 kardeşim sana çok teşkülrer ilgilendin, herkese iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı