HD 3600 Valorant "DX11 feature level 10.0 is required" hatası

İşletim sistemi
Windows 10

hasanysn

Hectopat
Daha fazla  
AMD HD3600 model, bayağı eski bir ekran kartına sahibim Valorant oynayacakken bu hatayla karşılaştım. Ben de internetten gördüklerimle DXCPL yükleyip biraz kurcaladım ve Riot Client servis, açıldı ama oyuna girmeye çalışınca bu hatayı veriyor. Çözüm var mıdır?
Ekran görüntüsü 2021-05-01 101417.png

Son düzenleyen: Moderatör:
HD 3600 serisinin donanımsal olarak DirectX 11 desteği yok ve bu yüzden hata alıyorsunuz. Çözümü ise yeni kart satın almak ne yazık ki.

AMD HD3600 model, bayağı eski bir ekran kartına sahibim Valorant oynayacakken bu hatayla karşılaştım. Ben de internetten gördüklerimle DXCPL yükleyip biraz kurcaladım ve Riot Client servis, açıldı ama oyuna girmeye çalışınca bu hatayı veriyor. Çözüm var mıdır?
Eki Görüntüle 1001327
Ekran kartınızın maksimum desteklediği DirectX sürümü 10.1'dir. Maalesef Valorant için minimum DirectX 11 destekleyen bir ekran kartına sahip olmanız gerek. Bu yüzden bu ekran kartı ile Valorant oynayamazsınız.

DXCPL gibi uygulamalar ile yapamaz mıyım?
Bir de ben fark etmedim ama meğerse sistem Microsoft görüntü bağdaştırcısını kullanıyormuş bende o yüzden açamadım diye düşünyorum bir şanşımı deneyeyim.

Geri
Yukarı