HD 3850 Ekran kartım bazı oyunları oynarken problem çıkarıyor

'Masaüstü Bilgisayarlar' bölümünde Recep Baltaş tarafından 1 Ocak 2011 tarihinde başlatılan konu.

Etiketler:
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.561
    Yer:
    İstanbul
    Ekran kartım bazı oyunları oynarken problem çıkarıyor. Yani mesela kasma falan yok rahat bir şekilde oynuyorum diyelim bir anda bilgisayarı sanki uyku moduna almış gibi ekranım kararıyor ve monitörüm bilgisayar kapalıymış gibi ışığı yanıp sönmeye başlıyor ve bu sırada kasadan sanki fan normalden çok daha hızlı dönüyormuş gibi ses geliyor. Bu söylediğim kararma Wanted oynarken hep belirli bir yerde veya orayı geçtikten hemen sonra oluyordu şimdi Starcraft 2'de tekrar karşıma çıktı. Ekran kartımın modeli Sapphire HD 3850 256MB GDDR3 PCI-E.

2. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.561
    Yer:
    İstanbul
    HD 3850’yi uzun zamandır kullandığını tahmin ediyorum. Kasayı aç, kartı sök ve topladığı tozu görünce şaşır. Şaşırman bitince eline bir fırça al ve dikkatlice kartın fanında ve ızgarasında biriken tozu temizle. Bu esnada kuvvetli nefesini de kullanabilirsin. Artık sistemin oyun oynarken kapanmayacak. Kapanırsa, bu defa soğutucuyu söküp termal macunu yenilemen gerek.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş