HD 4000 ekran kartını kaldırma

cemmmmg

Centipat
İşlemcimin dahili ekran kartı olan Intel HD 4000ı iptal edip, NVIDIA G620M kullanmak istiyorum fakat dxdiagda HD 4000 yazıyor ve aygıt yöneticidinden iptal edince hiçbir ekran kartını görmüyor. Yapmam gereken ne? :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Onboard kartı kaldırınca diğer kartı da kullanamıyorsun diye biliyorum ben. Neden kaldırmak istiyorsunuz?

Ekranın vga kablosu ekran kartınızın vga yerine mi yoksa anakartın vga yerine mi takılı? Hangisine takarsanız onu görüyor olması lazım benim 2 bilgisayarımdada öyle vga yer değiştirdiğimde dxdiagda ekran kartıda değişiyor

---- Tablet bilgisayar :( özür dilerim orayı görmemişim

Son düzenleme:
Eğer BIOS ayarlarınızda Optimus ayarı varsa sadece NVIDIA GPU'sunu kullanabilirsiniz. Onun dışında eğer Intel grafik sürücüsünü kaldırırsanız masaüstüne ulaşamazsınız.

Optimus yoksa;

Onun dışında NVIDIA denetim masasından NVIDIA ile çalışması istediğiniz uygulamaları yüksek performanslı harici GPU ile çalıştır seçeneğini işaretleyin. Veya programı başlatmak için sağ tık>grafik işlemci ile çalıştır>NVIDIA (Yüksek Performanslı GPU'da yazıyor olabilir)

Mobil versiyonlarda batarya kullanım süresini artırmak için yapılan bir uygulama. Basit kullanım için Intel diğer şeyler için NVIDIA kullandırtıyor sistem size.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı