HD 4000 performans arttırma

PatPatPatPat

Hectopat
Arkadaşlar harici GPU yok bir bu var oyun oynuyorum hızlandırmak için ne yapabilirim? İşlemci i5 3210M Intel Extreme Tuning Utilty'de frekans değiştirme seçenekleri aktif değil BIOS'ta da yok. Razer Cortex kullanıyorum ve PHDGD driverlerini kurdum ama performansı daha da arttırılabilir mi? Bir de GPU ve CPU 100°C olunca Throttle stop oluyor ve hızları düşüyor ve FPS drop giriyor esas sıkıntı droplar zaten onu kapatmanın bir yolu var mı? Oynadığım oyunlar
  • CS:GO
  • GTA V
  • Rocket League
  • Fortnite (low end CFG yüklü)
  • Depth

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Fazla bir şey yapamazsın,yapabileceğin tek şey Intel HD Graphics menusunde Pille çalışırken/Şarjda çalışırken sekmesine gidip Maksimum Kalite'yi veya Dengeli'yi Maksimum Başarım'a-Maksimum Performans'a çevirebilirsin bu size bir kaç FPS kazandırır en fazla.O yüzden fazla bir şey beklemeyin iyi forumlar.:)
Ekran kartın bu söylediğin oyunlar için yetersiz.
Kasanın bakımını ve İşlemci termal macun yenilemesi yapman birazcık rahatlamasını sağlayacaktır.
Bağımsız geliştiricilerin yaptığı küçük oyunlar ya da daha az grafik yükü isteyen oyunlara yönelmeni öneririm.

O GPU zaten oyunlara yönelik bir GPU değil. En fazla LoL tarzı oyunlar oynarsınız.Belirttiğiniz oyunları akıcı bir şekilde oynamak istiyorsanız yeni sisteme geçin.

Sistemin iç temizliği ve termal macununu yenileyin. Sürücüleri ve Windows'u güncel tutun. Bunlar bir nebze fayda eder.

Konu ile ilgili değil ama bir sorum olacak. Fortnite low end CFG dosyası tam olarak nasıl işliyor? Düşük sistemler için olduğunu biliyorum ama ne gibi şeyler iptal oluyor oyun içinde?

Fazla bir şey yapamazsın,yapabileceğin tek şey Intel HD Graphics menusunde Pille çalışırken/Şarjda çalışırken sekmesine gidip Maksimum Kalite'yi veya Dengeli'yi Maksimum Başarım'a-Maksimum Performans'a çevirebilirsin bu size bir kaç FPS kazandırır en fazla.O yüzden fazla bir şey beklemeyin iyi forumlar.:)

Çözüm
Zaten yapılı.
Laptop ama bir şekilde oc yapmanın veya throttle stopu kapatmanın bir yolu var mı ?
Konu ile ilgili değil ama bir sorum olacak. Fortnite low end CFG dosyası tam olarak nasıl işliyor? Düşük sistemler için olduğunu biliyorum ama ne gibi şeyler iptal oluyor oyun içinde?
Eskiden çimenleri vs kapatıp kenarları kapatıp oyunu Minecrafta çevirebiliyoruduk artık sadece çözünürlük ve 3-5 ayar

Arkadaşlar harici GPU yok bir bu var oyun oynuyorum hızlandırmak için ne yapabilirim? İşlemci i5 3210M Intel Extreme Tuning Utilty'de frekans değiştirme seçenekleri aktif değil BIOS'ta da yok. Razer Cortex kullanıyorum ve PHDGD driverlerini kurdum ama performansı daha da arttırılabilir mi? Bir de GPU ve CPU 100°C olunca Throttle stop oluyor ve hızları düşüyor ve FPS drop giriyor esas sıkıntı droplar zaten onu kapatmanın bir yolu var mı? Oynadığım oyunlar
  • CS:GO
  • GTA V
  • Rocket League
  • Fortnite (low end CFG yüklü)
  • Depth
Gta V, Fortnite harici oyunları oynayabilirsin. Fakat diğerlerine zorlama bence.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı